Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Život bez frajera či frajerky má svoje výhody aj nevýhody. Akonáhle sa ocitneš v skupinke single ľudí a bol si zvyknutý na pravý opak, teda život s partnerom, tvoj život sa dosť zmení. Samozrejme, že sa zmení aj tvoje zmýšľanie a hlavou ti blúdia myšlienky typické pre každého človeka, ktorý je bez partnera. 

Keď sa ti z párikov dvíha žalúdok

Ak si len krátko sám, tak je vysoko pravdepodobné, že si vo fáze, keď ti každý jeden zaľúbený párik lezie na nervy. Nebodaj sa niekto olizuje na verejnosti a ty nemáš v hlave nič iné iba: „Zoberte si izbu, prosím.“ Občas to nemusia byť ani ľudia, znechutia ťa aj holuby páriace sa na streche.

Romantika skrátka nie je to, čo by si momentálne chcel vo svojom okolí vidieť. Preto nemáš záujem ani o romantické filmy a rovnako ako z olizujúcich sa párikov sa ti robí zle z akejkoľvek náklonnosti. Takže ti dvihne žalúdok aj obyčajná reklama.

Throw Up I Feel Sick GIF by The Detour - Find & Share on GIPHY

Zistíš, že je výhodnejšie byť sám

Sú ľudia, ktorých od ich posledného vzťahu delia nielen dlhé mesiace, ale dokonca roky. V takom prípade sú zväčša už natoľko zvyknutí na život osamote, že je to ich najväčšia výhoda. Uvedomíš si, že sa odrazu nemusíš deliť o jedlo a dokonca aj ušetríš viac peňazí. Single život má aj svoje výhody.

Musíš čeliť otázkam svojich kamarátov

Niekedy myslíš na to, ako by si niektorých ľudí najradšej zabil, keď na teba smerujú otázky či poznámky typu: „Ako je možné, že ešte nikoho nemáš, veď ty si taká super!“ alebo „Neboj sa, veď raz sa pre teba určite niekto nájde.“

Ty pritom môžeš práve zažívať najlepší čas svojho života a vzťah ti ani trochu nechýba, ale ľudia sa na teba pozerajú ako na posledného psíka v útulku, ktorého nik nechce.

Shutterstock.com

Začne ti chýbať ľudský dotyk

V živote každého slobodného človeka sa vyskytne moment, keď mu to všetko začne chýbať. U niekoho sa objaví párkrát za mesiac, niekoho to trkne len v slabej chvíli, počas Valentína.

Stane sa, že sa pristihneš pri tom, ako sa ti všetky tie páriky už nezdajú nechutné, ale tak trochu im začneš závidieť. Povieš si, že aj ty by si sa rád s niekým pomojkal, nechal sa objímať a ležal s človekom celý deň v posteli.

Nájdeš v samote svoju spokojnosť

Akonáhle pochopíš, že byť slobodný nemusí byť tvoja ťažoba, ale práve naopak, tvoja výhoda, život sa ti zmení o 180°. Niekoho rozchod nakopne k tomu, aby zo seba urobil svoje najlepšie ja. Ty prídeš na čaro trávenia času osamote, začneš sa mať naozaj rád a objavíš sebalásku. Zrazu si pri hádajúcich párikoch v duchu hovoríš, ako ti je dobre, lebo ty takéto veci riešiť nemusíš.

Happy Keeping Up With The Kardashians GIF by E! - Find & Share on GIPHY

Zamyslíš sa, prečo si slobodný

Občas na teba určite príde chvíľka, počas ktorej si povieš, že by si možno už aj chcel vzťah, ale všetkých ľudí vhodných naň zázračne odpudzuješ. Začneš premýšľať nad tým, či náhodou nie si príliš vyberavý. Alebo za to môžu tvoji rodičia a tvoje detstvo, že sa na teba lepia také stratené indivíduá?

Všetko to zmetieš pod koberec myšlienkou, že tebe je vlastne aj tak samému dobre a na vzťah by si ani nemal čas, lebo sa chceš sústrediť na prácu či školu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť