Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

„S tebou by bola radosť obchodovať,“ uštipačne ti šplechla do ksichtu učiteľka matematiky po tom, čo si ako desaťročný zle vypočítal primitívny príklad. Bola to jedna z jej obľúbených hlášok a nebol si prvý, ani posledný, ktorý ju za jej pôsobenie v školstve počul. Ale ešte radšej si mal tú druhú. „Dávajte pozor. Nebudete predsa chodiť po svete s kalkulačkou vo vrecku.“ 

Nuž, človek mieni, ten hore mení a na jej veľké prekvapenie sa moderné technológie pochlapili natoľko, že dnes má v mobile prenosnú kalkulačku hádam každý. Na tvoje veľké prekvapenie však dnes zistíš, že ju nepoužívaš správne. Vďakabohu, že si narazil na tento článok a máš teda „aj na staré kolená“ možnosť konečne sa dovzdelať. Nie je zač.

Shutterstock

Pár článkov, po ktorých sme sa mohli kolektívne zhodnúť, že na údajných homo sapiens nám veľa vecí dochádza príliš neskoro, sme tu už mali. Vyberanie kôstky z avokáda, používanie cestovného vankúša či ohrievanie jedla v mikrovlnke… to sú všetko veci, ktoré robíš prakticky na dennej báze a u nás si mohol zistiť, že ich robíš zle. Dnes sa teda, pre veľký úspech, naučíme používať mobilnú kalkulačku. 

Keď sa pomýliš, nemusíš hneď mazať všetko

Slečna menom Elly, ktorá na TikToku vystupuje ako @ellyawesometech, nedávno internetu predstavila šikovný trik, ktorý nepochybne ocenia všetci používatelia jabĺčkových telefónov. „Vedeli ste to?“ pýta sa Elly pri videu, ktoré sa okamžite stalo virálom. Teraz má takmer štyri milióny zhliadnutí. 

@ellyawesometech

DID YOU KNOW THIS? 😳#LearnOnTikTok #TikTokPartner #iphonehacks #iphonetips #iphonetricks

♬ FEEL THE GROOVE – Queens Road, Fabian Graetz

Vo videu vysvetľuje, ako mazať čísla v iPhoňáckej kalkulačke po jednom. Väčšina z nás totiž vymaže celé číslo, hoci sa pomýli len v jednej cifre, podľa nej to však vôbec nie je potrebné. Stačí totiž potiahnuť prstom a jednotlivé cifry začnú miznúť postupne. Ľudia boli značne šokovaní. „Neznášal som túto kalkulačku presne preto, lebo som si myslel, že sa tam nedá vymazať len jedna číslica. Vysvitlo, že len ja som bol hlúpy,“ napísal jeden z komentujúcich. S jeho výrokom sa momentálne asi stotožňujeme všetci.

Zdroj: ellyawesometech / TikTok

Čítaj ďalej: Šikovný trik na vyberanie kôstky z avokáda


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť