Mýty o tom, čo pomáha na „opičné“ stavy

Toto fakt nezaberá…

Zdroj: © Profimedia

Aj keď sa na akcie, na ktorých sa pije, všetci tešíme, vieme, čo prichádza potom. Je to pani opica a s ňou mnoho „užitočných“ rád, ktoré sme buď vysondovali niekde na internete alebo nám ich v dobrom (nie vždy) úmysle poradil kamoš. Portál Mirror zozbieral mýty, ktoré ti na druhý deň ráno po párty rozhodne nepomôžu.

Mýtus č. 1: Zacvičiť si

Možno ráno chytíš druhý dych a rozhodneš sa, že tú opicu zo seba vypotíš, pôjdeš si zamakať do fitka, zbavíš sa škodlivín a budeš ok. Lenže tvoje telo má teraz čo robiť, aby sa zotavilo zo včerajšej akcie. Oveľa lepší nápad je preto prechádzka na čerstvom vzduchu.

Colin Hanks Running GIF by CBS - Find & Share on GIPHY

Mýtus č. 2: Mastné kalorické jedlo

Na druhý deň, keď sa len tak-tak prebudíš v obedňajších hodinách, je varenie alebo pripravovanie si niečoho pod zub to posledné, čo sa ti chce. Preto siahneš po čísle na donášku a objednáš si veľkú pizzu s extra syrom. Je pravda, že nie každému je z alkoholu na druhý deň zle, niekto sa cíti hladný ako vlk a chce doplniť energiu dobrým jedlom.

No podľa lekárov je lepšie, ak sa na druhý deň mastnému vyvaruješ, keďže tvoje telo a žalúdok dostali zabrať už dosť. Lepšou voľbou je siahnuť po ovocí alebo zelenine. Tie obsahujú výživné látky, ktoré do seba teraz potrebuješ dostať.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pizza
https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/1124266/

Mýtus č. 3: Veeeľa kofeínu

Poznáš ten pocit, keď sa ráno po požití väčšieho množstva alkoholu prebudíš a cítiš sa tak, ako by ťa prešli tri nákladiaky a jeden rušeň? Si veľmi unavený a najradšej by si ostal v posteli i naďalej, lenže povinnosti volajú. Takže sa pravdepodobne budeš snažiť povstať z mŕtvych pomocou kofeínu a začneš do seba vo veľkom liať kávu.

Lenže káva patrí medzi diuretiká, čiže je močopudná. Tým pádom spôsobíš svojmu telu viac škody ako úžitku a ešte väčšmi ho dehydratuješ. Lepšie je preto piť viac vody ako kávy a keď už máš chuť na šálku pressa, tak potom iba jednu.

Coffee Winks GIF - Find & Share on GIPHY

Mýtus č. 4: Lieky proti bolesti

Mnohí v snahe zabrániť rannému „hlavybôľu“ do seba pred spaním nahádžu ibalgin, acylpyrín alebo iné utlmováky. Lenže to je márne, keďže ráno táto tabletka už pôsobiť nebude. Navyše, keď sa zmieša spolu s kyselinou z alkoholu, zbytočne to poškodí tvoj žalúdok a sliznicu.

bolesť, chémia, farby
https://www.pexels.com/sk

Mýtus č. 5: Neprestaň piť

Najlákavejšia možnosť. Tento trik ti poradí nejeden „alkáč“, avšak nie je totálne premyslený. Keď budeš pokračovať s pitím alkoholu, síce nevytriezvieš a nenastane triezvenie, čiže ti nebude zle. No raz budeš musieť prestať piť a potom bude tá opica úplne iný level.

Mothers Day Drinking GIF - Find & Share on GIPHY

Mýtus č. 6: Veľa vody

Ráno máš sucho v ústach a pocit, že by si najradšej vypil celý Atlantik, bolí ťa hlava a si unavený. No ako hovoria najnovšie štúdie, veľa vody ti síce pomôže zahnať smäd, aby si nebol dehydrovaný, no na bolesť a únavu nezaberá. Náš overený tip je však vypiť veľa vody ešte pred tým, než si ľahneš do postele.

balená voda, bubliny, detailný záber
https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/detailny-zaber-flasa-kontajner-kvapalina-327090/

Zdroj: mirror.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Vieš, čo znamenajú české preklady Harryho Pottera v slovenčine?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME