Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 19.6.2024
sk
Alfréd
cz
Leoš, Leo

Aj keď sa na akcie, na ktorých sa pije, všetci tešíme, vieme, čo prichádza potom. Je to pani opica a s ňou mnoho „užitočných“ rád, ktoré sme buď vysondovali niekde na internete alebo nám ich v dobrom (nie vždy) úmysle poradil kamoš. Portál Mirror zozbieral mýty, ktoré ti na druhý deň ráno po párty rozhodne nepomôžu.

Mýtus č. 1: Zacvičiť si

Možno ráno chytíš druhý dych a rozhodneš sa, že tú opicu zo seba vypotíš, pôjdeš si zamakať do fitka, zbavíš sa škodlivín a budeš ok. Lenže tvoje telo má teraz čo robiť, aby sa zotavilo zo včerajšej akcie. Oveľa lepší nápad je preto prechádzka na čerstvom vzduchu.

Colin Hanks Running GIF by CBS - Find & Share on GIPHY

Mýtus č. 2: Mastné kalorické jedlo

Na druhý deň, keď sa len tak-tak prebudíš v obedňajších hodinách, je varenie alebo pripravovanie si niečoho pod zub to posledné, čo sa ti chce. Preto siahneš po čísle na donášku a objednáš si veľkú pizzu s extra syrom. Je pravda, že nie každému je z alkoholu na druhý deň zle, niekto sa cíti hladný ako vlk a chce doplniť energiu dobrým jedlom.

No podľa lekárov je lepšie, ak sa na druhý deň mastnému vyvaruješ, keďže tvoje telo a žalúdok dostali zabrať už dosť. Lepšou voľbou je siahnuť po ovocí alebo zelenine. Tie obsahujú výživné látky, ktoré do seba teraz potrebuješ dostať.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pizza
https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/1124266/

Mýtus č. 3: Veeeľa kofeínu

Poznáš ten pocit, keď sa ráno po požití väčšieho množstva alkoholu prebudíš a cítiš sa tak, ako by ťa prešli tri nákladiaky a jeden rušeň? Si veľmi unavený a najradšej by si ostal v posteli i naďalej, lenže povinnosti volajú. Takže sa pravdepodobne budeš snažiť povstať z mŕtvych pomocou kofeínu a začneš do seba vo veľkom liať kávu.

Lenže káva patrí medzi diuretiká, čiže je močopudná. Tým pádom spôsobíš svojmu telu viac škody ako úžitku a ešte väčšmi ho dehydratuješ. Lepšie je preto piť viac vody ako kávy a keď už máš chuť na šálku pressa, tak potom iba jednu.

National Coffee Day GIF - Find & Share on GIPHY

Mýtus č. 4: Lieky proti bolesti

Mnohí v snahe zabrániť rannému „hlavybôľu“ do seba pred spaním nahádžu ibalgin, acylpyrín alebo iné utlmováky. Lenže to je márne, keďže ráno táto tabletka už pôsobiť nebude. Navyše, keď sa zmieša spolu s kyselinou z alkoholu, zbytočne to poškodí tvoj žalúdok a sliznicu.

bolesť, chémia, farby
https://www.pexels.com/sk

Mýtus č. 5: Neprestaň piť

Najlákavejšia možnosť. Tento trik ti poradí nejeden „alkáč“, avšak nie je totálne premyslený. Keď budeš pokračovať s pitím alkoholu, síce nevytriezvieš a nenastane triezvenie, čiže ti nebude zle. No raz budeš musieť prestať piť a potom bude tá opica úplne iný level.

Happy Hour Drinking GIF - Find & Share on GIPHY

Mýtus č. 6: Veľa vody

Ráno máš sucho v ústach a pocit, že by si najradšej vypil celý Atlantik, bolí ťa hlava a si unavený. No ako hovoria najnovšie štúdie, veľa vody ti síce pomôže zahnať smäd, aby si nebol dehydrovaný, no na bolesť a únavu nezaberá. Náš overený tip je však vypiť veľa vody ešte pred tým, než si ľahneš do postele.

balená voda, bubliny, detailný záber
https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/detailny-zaber-flasa-kontajner-kvapalina-327090/

Zdroj: mirror.uk


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.