Na aké adaptácie mrazivých diel Stephena Kinga sa môžeme tešiť?

Tento rok do našich kín dorazia hneď dve kingovky. Chystá sa toho však oveľa viac.

Milovníci Stephena Kinga majú dôvod na radosť. Po úspechu hororu To a následne ďalších kvalitných hororoch ako Geraldova hra a 1922 sa s chystanými adaptáciami hororového kráľa roztrhlo vrece.

Tento rok si v kinách vychutnáme zavŕšenie hororu To, ako aj mrazivý Cyntoryn zvieratiek. Chystaných projektov je však oveľa viac. Poďme sa pozrieť na tie najočakávanejšie z nich.

Cyntoryn zvieratiek

Ako prvá dorazí na plátna kín nová adaptácia slávneho Kingovho románu Cintorín zvieratiek (film ponesie štylizovaný názov Cyntoryn zvieratiek). Rodina Creedovcov sa presťahuje do nového mesta v Maine. V blízkosti ich domu sa nachádza záhadný cintorín zvierat.

Ten tam vytvorili miestne deti a pochovávajú na ňom svojich domácich miláčikov. Zdá sa však, že mŕtvi sa zo záhadného cintorína môžu vrátiť. V hlavných úlohách uvidíme Jasona Clarkea, Johna Lithgowa a Amy Seimetz. Do našich kín snímka dorazí 11. apríla (duben) 2019.

To 2

Tento rok sa v našich kinách dočkáme očakávaného vyvrcholenia skvelého hororu To. V ňom sa presunieme do súčasnosti. Už dospelí členovia Losers Club budú musieť opäť spojiť svoje sily, keď sa vražedný klaun Pennywise vráti. Tentokrát sú však hrdinovia odhodlaní zničiť záhadnú entitu raz a navždy.

Z hercov môžeme spomenúť Jamesa McAvoya, Jessicu Chastain, Billa Hadera či Isaiaha Mustafu. Vo flashbackoch sa objavia aj detskí hrdinovia z prvého filmu. Pennywisea si strihne nezameniteľný Bill Skarsgård. Premiéra je naplánovaná na 5. september 2019.

Warner Bros.

In the Tall Grass

Počas tohto roku by sme sa mali dočkať aj ďalšej kingovky od Netflixu (streamovací gigant nám už doručil kvalitné adaptácie Geraldova hra a 1922). In the Tall Grass bude adaptáciou novely, ktorú King napísal so svojím synom Joeom Hillom. Ak by si si tento a ďalšie filmy na Netflixe pozrel rád s českými titulkami, podpor slovenskú petíciu.

Hlavnými hrdinami budú brat a sestra, ktorí začujú volanie o pomoc, prichádzajúce z rozľahlého poľa, zarasteného vysokou trávou. Vydajú sa dotyčnému na pomoc, ale čoskoro sa stratia. A zisťujú, že možno už nikdy nenájdu cestu späť. Hlavné úlohy si strihnú Patrick Wilson, Laysla De Oliveira a Harrison Gilbertson.

Netflix

Doctor Sleep

Doctor Sleep by mal do našich kín zamieriť budúci rok a fanúšikovia kultového Osvietenia by mali zbystriť pozornosť. Doctor Sleep je totiž voľným pokračovaním tohto známeho príbehu. Hlavnou postavou je už dospelý Danny Torrance, ktorý sa snaží vyrovnať s desivými udalosťami, ktoré zažil v hoteli Overlook.

Svoju schopnosť osvietenia využíva v hospici pre smrteľne chorých pacientov, aby im pomohol prejsť cez hranicu smrti. Režíruje Mike Flanagan, autor vydarenej Geraldovej hry a v hlavnej úlohe sa predstavia Ewan McGregor a Rebecca Ferguson. Americká premiéra je naplánovaná na 24. januára 2020.

Scribner

The Long Walk

Dystopické sci-fi The Long Walk King vydal pod pseudonymom Richard Bachman a ide vôbec o prvý román, ktorý kedy napísal. Príbeh sa odohráva v totalitných Spojených štátoch, kde sa 100 chlapcov dobrovoľne zúčastní brutálnej súťaže. Ich úlohou je jednoducho neustále kráčať, bez odpočinku a bez zastávok.

Kto príliš spomalí či zastaví, dostane varovanie. Kto dostane 3 varovania a znovu spomalí, bude vojakmi okamžite zastrelený. Pôvodne mal o tento príbeh záujem Frank Darabont, režisér kingoviek Vykúpenie z väznice Shawshank, Zelená míľa a Hmla, ale napokon sa práva presunuli k filmárovi Jamesovi Vanderbiltovi.

Signet Books

Suffer the Little Children

Filmári si vyhliadli aj Kingovu krátku poviedku Suffer the Little Children. V nej nás zavedú do jednej obyčajnej základnej školy. Starnúca učiteľka začne mať podozrenie, že deti v jej triede nie sú len také obyčajné deti. Dokonca možno nie sú ani ľudia. Znepokojivú a mrazivú poviedku nám na strieborné plátno prevedie Sean Carter.

Warner Bros.

The Stand

Novú adaptáciu dostane aj rozsiahly román The Stand, tentokrát však pôjde o seriál. Ocitneme sa v ňom v post-apokalyptickom svete, v ktorom vírus umelo vytvorenej chrípky vyhubil takmer celé ľudstvo. Zvyšky tých, ktorí prežili, sa rozdelia na dve nezmieriteľné skupiny a konflikt je na spadnutie.

ABC

Salem’s Lot

Upírsky horor Salem’s Lot sa už filmového stvárnenia dočkal, ale filmári to s týmto príbehom skúsia opäť. V centre diania bude stáť spisovateľ Ben Mears, ktorý sa vracia do rodného mestečka Jerusalem’s Lot, aby tu napísal novú knihu.

Po záhadnom zmiznutí miestneho chlapca sa však mestečko a jeho obyvatelia ocitnú v ohrození temných síl. Zatiaľ nevieme, kto novú adaptáciu zrežíruje, ani to, kto si v nej zahrá.

CBS

The Talisman

Román Talisman napísal King v spolupráci s Peterom Straubom. Pozoruhodný príbeh sa odohráva jednak v Amerike, ale aj v paralelnom univerze The Territories. Chlapec, Jack Sawyer, musí do tohto paralelného sveta vycestovať a nájsť mystický talizman, ktorý zachráni jeho matku pred smrťou.

Zatiaľ netušíme, kto sa chopí réžie, produkovať ho však bude Steven Spielberg. Ten je ohľadom filmu veľmi optimistický, takže uvidíme.

Viking

The Bone Church

King okrem rozsiahlych románov a poviedok občas píše aj básne. Jedna z nich padla do oka aj filmárom, takže sa dočkáme príbehu o expedícii, ktorá bola záhadne vyvraždená.

Do džungle vchádzalo 32 výskumníkov, ale prežiť dokázali len traja. Čo sa však v temnote pralesa stalo? O projekte zatiaľ nemáme žiadne bližšie informácie. Báseň The Bone Church vyšla v Kingovej zbierka The Bazaar of Bad Dreams.

Scribner

Titulná fotka: Warner Bros./Netflix/Paramount Pictures

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Niekoľko jednoduchých trikov, vďaka ktorým si získaš takmer každú ženu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME