Na Antarktíde objavili stvorenie, ktoré vyzerá ako mimozemšťan. Ľudia neskrývajú zdesenie

Presne takto to vyzeralo vo fantasy horore Vec…

Zdroj: NOAA's National Ocean Service / Flickr

Expedícia Antarktída je stále v plnom prúde, avšak prvý dokument sumarizujúci doterajšie vedecké objavy uzrel svetlo sveta už v júli tohto roka. Hlavnou hviezdou snímky sa stalo čudesné stvorenie, ktoré nielenže vyzerá ako realistická rekvizita z filmu Muži v čiernom, ešte ani nepôsobí práve dvakrát priateľsky. A ľudia… tí z neho vôbec nie sú nadšení.

Expedícia Antarktída je takmer dvojmesačné bádanie naprieč Južným oceánom, ktorého úlohou bolo zoskenovať morské dno v danej oblasti. Výraznou pomocou bola zobrazovacia technológia Aegis, vďaka ktorej sa vedcom podarilo zostrojiť zábery ako nikdy predtým a zachytiť veci predtým nepoznané.

Svoju prácu zhrnuli v dokumentárnom filme The Secrets of Antarctica, ktorý je zadarmo dostupný na YouTube. K dnešnému dňu má takmer 1,5 milióna zhliadnutí a zatiaľčo niektorí diváci chvália odhodlanie vedcov, ktorých od výskumu neodradili ani zlé klimatické podmienky či rozbité vybavenie, iní majú obavy. Respektíve, jednu konkrétnu a celkom opodstatnenú obavu – čo je to stvorenie na konci 44 minúty?

Táto konzistentná takmer priehľadná masa o veľkosti väčšej hrušky pochádza z hĺbky 3,500 metrov pod arktickým ľadom. Dostať sa k nej nebolo vôbec jednoduché. Chcelo to pevnú sieť, 5-tisíc lán na upevnenie a značnú dávku trpezlivosti, keďže vyloviť to všetko smeli až po šiestich hodinách čakania.

Výsledkom bolo dvanásť vedier bahna a jedna jediná ryba. A… toto. Čo presne stvorenie, ktoré morská biologička Kareen Schnabel prirovnala k hrochovi, je, zatiaľ nevedno, no ľudia majú jasno.

Presne takto totiž podľa nich začal fantasy horor Vec, a to sa im teda aleže vôbec nepáči. „Máte niekto plameňomet?“ vyjadril sa na Twitteri užívateľ @BDisgusting. „Preboha, práve ste nás všetkých zabili,“ hovorí zase @TheRickWilson.

Zdroje: express.co.uk, poke.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Problémy so zákonom? Sketch Bros ti predvedú, ako sa vyhnúť pokute!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME