Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Expedícia Antarktída je stále v plnom prúde, avšak prvý dokument sumarizujúci doterajšie vedecké objavy uzrel svetlo sveta už v júli tohto roka. Hlavnou hviezdou snímky sa stalo čudesné stvorenie, ktoré nielenže vyzerá ako realistická rekvizita z filmu Muži v čiernom, ešte ani nepôsobí práve dvakrát priateľsky. A ľudia… tí z neho vôbec nie sú nadšení.

Expedícia Antarktída je takmer dvojmesačné bádanie naprieč Južným oceánom, ktorého úlohou bolo zoskenovať morské dno v danej oblasti. Výraznou pomocou bola zobrazovacia technológia Aegis, vďaka ktorej sa vedcom podarilo zostrojiť zábery ako nikdy predtým a zachytiť veci predtým nepoznané.

Svoju prácu zhrnuli v dokumentárnom filme The Secrets of Antarctica, ktorý je zadarmo dostupný na YouTube. K dnešnému dňu má takmer 1,5 milióna zhliadnutí a zatiaľčo niektorí diváci chvália odhodlanie vedcov, ktorých od výskumu neodradili ani zlé klimatické podmienky či rozbité vybavenie, iní majú obavy. Respektíve, jednu konkrétnu a celkom opodstatnenú obavu – čo je to stvorenie na konci 44 minúty?

Táto konzistentná takmer priehľadná masa o veľkosti väčšej hrušky pochádza z hĺbky 3,500 metrov pod arktickým ľadom. Dostať sa k nej nebolo vôbec jednoduché. Chcelo to pevnú sieť, 5-tisíc lán na upevnenie a značnú dávku trpezlivosti, keďže vyloviť to všetko smeli až po šiestich hodinách čakania.

Výsledkom bolo dvanásť vedier bahna a jedna jediná ryba. A… toto. Čo presne stvorenie, ktoré morská biologička Kareen Schnabel prirovnala k hrochovi, je, zatiaľ nevedno, no ľudia majú jasno.

Presne takto totiž podľa nich začal fantasy horor Vec, a to sa im teda aleže vôbec nepáči. „Máte niekto plameňomet?“ vyjadril sa na Twitteri užívateľ @BDisgusting. „Preboha, práve ste nás všetkých zabili,“ hovorí zase @TheRickWilson.

Zdroje: express.co.uk, poke.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť