Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 26.9.2023
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Expedícia Antarktída je stále v plnom prúde, avšak prvý dokument sumarizujúci doterajšie vedecké objavy uzrel svetlo sveta už v júli tohto roka. Hlavnou hviezdou snímky sa stalo čudesné stvorenie, ktoré nielenže vyzerá ako realistická rekvizita z filmu Muži v čiernom, ešte ani nepôsobí práve dvakrát priateľsky. A ľudia… tí z neho vôbec nie sú nadšení.

Expedícia Antarktída je takmer dvojmesačné bádanie naprieč Južným oceánom, ktorého úlohou bolo zoskenovať morské dno v danej oblasti. Výraznou pomocou bola zobrazovacia technológia Aegis, vďaka ktorej sa vedcom podarilo zostrojiť zábery ako nikdy predtým a zachytiť veci predtým nepoznané.

Svoju prácu zhrnuli v dokumentárnom filme The Secrets of Antarctica, ktorý je zadarmo dostupný na YouTube. K dnešnému dňu má takmer 1,5 milióna zhliadnutí a zatiaľčo niektorí diváci chvália odhodlanie vedcov, ktorých od výskumu neodradili ani zlé klimatické podmienky či rozbité vybavenie, iní majú obavy. Respektíve, jednu konkrétnu a celkom opodstatnenú obavu – čo je to stvorenie na konci 44 minúty?

YouTube video

Táto konzistentná takmer priehľadná masa o veľkosti väčšej hrušky pochádza z hĺbky 3,500 metrov pod arktickým ľadom. Dostať sa k nej nebolo vôbec jednoduché. Chcelo to pevnú sieť, 5-tisíc lán na upevnenie a značnú dávku trpezlivosti, keďže vyloviť to všetko smeli až po šiestich hodinách čakania.

Výsledkom bolo dvanásť vedier bahna a jedna jediná ryba. A… toto. Čo presne stvorenie, ktoré morská biologička Kareen Schnabel prirovnala k hrochovi, je, zatiaľ nevedno, no ľudia majú jasno.

Presne takto totiž podľa nich začal fantasy horor Vec, a to sa im teda aleže vôbec nepáči. „Máte niekto plameňomet?“ vyjadril sa na Twitteri užívateľ @BDisgusting. „Preboha, práve ste nás všetkých zabili,“ hovorí zase @TheRickWilson.

Zdroje: express.co.uk, poke.co.uk


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.