Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Rôzne predmety a suveníry z obdobia druhej svetovej vojny sa na aukciách predávajú za horibilné sumy. Ako píše aj portál Dailymail, svedčí o tom aj predaj záchodovej dosky zo sídla nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Doska pochádza z jeho sídla s prezývkou Orlie hniezdo, ktoré sa nachádza v horskej oblasti Obersalzberg.

Pre Hitlera a jeho spolupracovníkov išlo o jedno z mnohých útočísk. Na konci druhej svetovej vojny bolo sídlo poškodené bombardovaním a následne doň vtrhli vojaci spojeneckých armád s tým, že si môžu zobrať, čo len chcú. Vojak Rangvald Borch si „na pamiatku“ vzal práve záchodovú dosku neslávne známeho tyrana.

Profimedia

Záujemcovia zaplatili solídne peniaze

Poslal ju domov do New Jersey, a keď sa vrátil, s pýchou ju vystavoval v pivnici. Vo februári tohto roku sa záchodová doska dostala na aukciu, kde medzi zberateľmi vzbudila veľký záujem. Napokon sa predala za úctyhodných 18 750 dolárov (cca 15 761 eur). Vo svojej kategórii dokonca ide o rekord. Doteraz najdrahšie predanou WC doskou totiž bola tá, ktorá patrila hudobníkovi Billovi Wymanovi z kapely Rolling Stones. Tá sa predala za viac ako 980 eur.

Za slušné peniaze sa podarilo predať aj Hitlerov hrnček s jeho podobizňou, ktorý používal pri holení (za viac ako 17-tisíc eur) či hrebeň s jeho monogramom. Za zmienku stojí, že na hrebeni sa podarilo nájsť niekoľko Hitlerových vlasov, ktoré sa predali za viac ako 1 600 eur. Na aukcii sa úspešne predali aj čipkované nohavičky Hitlerovej manželky Evy Braun (za cca 1 471 eur) a nočná košeľa (za rovnakú cenu). Za jej pančuchy zase záujemca zaplatil cca 395 eur.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.