Na autosalóne bola predstavená novinka s veľmi vulgárnym názvom. Naozaj si to nikto nevšimol?

Ako sa niečo takéto vôbec mohlo stať?

Zdroj: profimedia

Návštevníci autosalónu v Singapure mali možnosť vidieť inovovanú verziu modelu Subaru Forester. Novinka nesie názov Forester Ultimate Customised Kit Special edition a každému, kto ovláda aspoň najdôležitejšie anglické výrazy, je jasné, že niekde sa stala chyba.

Subaru FUCKS nie je ničím výnimočné, teda okrem svojho názvu. Správy o vulgárnej novinke sa rýchlo rozšírili sociálnymi sieťami a zareagovať musela aj samotná spoločnosť.

Ako uvádza Gizmondo, americká vetva Subaru vydala ospravedlnenie, aj keď sa nikto necítil byť dotknutý a všetci sa na názve len bavili. Vozidlo (a jeho názov) vraj nepochádza priamo od Subaru, ale je dielom „nezávislého distribútora“.

Keďže východoázijské jazyky patria do úplne inej jazykovej rodiny ako jazyky používané na Západe, často dochádza k brutálnym nedorozumeniam. Pre Japonca je angličtina rovnako ťažká ako pre nás japončina. Japonské reštaurácie, kórejské letiská a čínske parky až príliš často ukrývajú nápisy, ktoré vo svojej anglickej verzii nedávajú žiadny zmysel alebo obsahujú vulgarizmy.

Japonský McDonald’s len pred pár dňami do svojej ponuky zaradil nový koláč plnený krémom. Úžasne vyzerajúca pochúťka v japončine nesie názov Otona no Cream Pie. Slovíčko otona sa v cukrárenskom biznise používa na sladkosti s menším obsahom cukru, ktoré sú určené predovšetkým dospelým zákazníkom. Dá sa teda preložiť ako dospelý.

Anglicky hovoriaci ľudia si hneď všimli, že pomenovanie Adult Cream Pie evokuje obrazy, ktoré nemajú nič spoločné s koláčikom. Určite nie je dobrý nápad tieto tri slovíčka spolu googliť…

Zdroj: gizmodo.com.au

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, ktoré nám najviac chýbajú zo študentských čias

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME