Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Na Bali začali turistom rozdávať letáky s pravidlami správania sa na ostrove

Úrady k tomuto kroku pristúpili po viacerých incidentoch, keď zahraniční turisti nerešpektovali miestnu kultúru a zvyky.


Na indonézskom Bali začali zahraničným turistom pri príchode rozdávať letáky s inštrukciami o správaní sa počas návštevy ostrova. Úrady k tomuto kroku pristúpili po viacerých incidentoch, keď zahraniční turisti nerešpektovali miestnu kultúru a zvyky. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

Letáky dostanú turisti už po prílete na letisku počas pasovej kontroly. Obsahujú 16 pravidiel zameraných na zachovanie balijskej kultúry, životného prostredia a bezpečnosti. V prípade ich porušenia turisti môžu čeliť právnym následkom, uvádza sa na letákoch.

Letáky vyzývajú turistov, aby rešpektovali balijskú kultúru a slušne sa obliekali, mali úctu ku chrámom a náboženským symbolom, používali miestne menu a dodržiavali miestne zvyky. Vyzývajú tiež na ochranu životného prostredia napríklad nepoužívaním jednorazových plastov.

Shutterstock

Turistov vystríhajú aj pred používaním vulgarizmov, hrubým správaním, nadmerným užívaním drog a alkoholu či agresívnym správaním sa voči miestnym autoritám, obyvateľom a iným turistom. Majú tiež dodržiavať dopravné predpisy a nesmú v krajine nelegálne pracovať alebo podnikať.

K rozdávaniu letákov sa úrady rozhodli pristúpiť po sérií škandálov, ktoré spôsobili zahraniční turisti. Napríklad dvaja ruskí blogeri sa na posvätnom mieste vyzliekli do naha. Balijčania sa tiež sťažujú na porušovanie dopravných predpisov turistami, mnohí tiež bez potrebných pracovných víz pracujú online na diaľku.

Bali je väčšinovo hinduistický ostrov, aj keď väčšinu obyvateľov Indonézie tvoria moslimovia. Ostrov sa stal známym pre svoju bohatú kultúru a prírodné scenérie. Ročne ho navštívia milióny turistov, pandémia koronavírusu však negatívne ovplyvnila aj jeho ekonomiku a turistický sektor.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.