Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

Na český úrad vlády sa snažil dostať ozbrojený muž

Muž bol vyzbrojený plynovou zbraňou a nožmi a v súčasnosti je v lekárskom zariadení v Bohniciach.


Minulý týždeň sa na český úrad vlády snažil dostať ozbrojený muž. O incidente informoval vo štvrtok premiér v demisii Andrej Babiš s tým, že ho muž chcel údajne napadnúť. Polícia potvrdila, že incident sa stal 24. novembra, muž bol vyzbrojený plynovou zbraňou a nožmi a v súčasnosti je v lekárskom zariadení v Bohniciach. Je podozrivý zo spáchania trestného činu výtržníctva a násilia proti úradnej osobe, za čo mu hrozí až šesťročný trest odňatia slobody. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Hovorca pražskej polície Jan Rybanský pre iDNES v piatok povedal, že muž prišiel na úrad a chcel odovzdať list konkrétnej osobe. „Pracovníčka úradu vlády ho upozornila, že list musí nechať na recepcii, čo sa mu nepáčilo, začal sa vulgárne vyjadrovať a bol agresívny,“ vysvetlil. Ochrankári ho následne upozornili, aby sa správal slušne, a on sa zatiaľ natiahol po zbraň. „Rýchlo zareagovali a muža za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovali a zadržali,“ opísal hovorca. Neskôr vyšlo najavo, že zbraň je plynová a muž má u seba napríklad aj nože.

Babiš sa v piatok k incidentu znovu vyjadril. Povedal, že prípad ani nehlásil. „Bola to náhoda, že som to komunikoval v rámci nejakej otázky. Myslím, že polícia odviedla dobrú prácu,“ povedal.

Vo štvrtok na sociálnej sieti Facebook odchádzajúci premiér povedal, že sa ho v stredu pokúsil napadnúť ozbrojený muž a polícia ho zadržala na vrátnici. „Včera sem prišiel takýto borec, chcel ma napadnúť, mal nôž, pištoľ a polícia ho spacifikovala na vrátnici,“ povedal Babiš.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť