Na čo sa môžeme tieto Vianoce opäť (ne)tešiť?

Obohraný scenár, ktorý je už viac otravný ako čarovný

Vianoce. Slovo v detstve evokujúce pocit šťastia, radosti, očakávania, tajomna. Je to ten jediný deň, pre ktorý sme boli ochotní prežiť celý ďalší rok. Nechápali sme, prečo sa rok končí Silvestrom a nie narodením Ježiška. To je predsa ten najviac cool deň, pre ktorý sa oplatí čakať. A potom sa to stalo… vyrástli sme a celé sa to úplne otočilo. Vianoce pretrpíme, Silvester oslávime! No prečo nemáme v sebe tú detskú radosť z Vianoc dodnes? Pretože sú drahé a celý ten nalinajkovaný deň nám spôsobil ponorkovú chorobu. My sme pre vás zhrnuli najčastejšie dôvody, prečo vo vianočný čas najčastejšie prekrúcame očami.

1. Označovanie na fotkách s vianočnou tematikou

Och, také typické. Zobudíš sa, zapneš facebook a vyskočí ti asi 30 upozornení. Najskôr sa potešíš, že ti nejaký nápadník olajkoval všetky fotky a ty máš novú nádej na vzťah, no vzápätí vytriezvieš. Zistenie, že ťa na fotke s popisom „Šťastné a veselé“ označili 3 ľudia, s ktorými si si nikdy nepísal, 4, s ktorými si sa nikdy nevidel, potom babka a sesternica z piateho kolena, v tebe nevyvolá práve nadšenie. Zaťažená bremenom ďalších upozornení vždy, keď im niekto tú fotku okomentuje, sa snažíš zmieriť so svojím dnešným sociálnym osudom a zalezieš znova pod paplón. Ešte nie si tak celkom pripravený čeliť mu.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/christmas-home-house-light-280204/)

2. Vianočné klišé

S pokorným úsmevom a presvedčením v očiach mama vždy poučne prehlási: „Vianoce nie sú o darčekoch, Vianoce sú o tej atmosfére.“ Úsmevné, nakoľko si včera zreteľne počul otcov krik zo spálne, či musela na darčeky vybieliť celý spoločný účet a či to nemohlo byť skromnejšie. Nikomu nič nevyčítaš, nakoľko to bude pravdepodobne len v tvoj materiálny prospech, no predsa. Frázy musia byť. Však, mami?

pixabay.com (https://pixabay.com/ru/рождественские-деньги-деньги-подарок-2947947/)

3. Vianočná pretvárka

Keď už sú tie Vianoce, mali by sme byť na seba dobrí. Toto si vzal k srdcu každý člen tvojej rodiny asi až príliš. Dni, v ktorých si počas roka nemal aspoň s jedným z nich konflikt, by si napočítal na ľavej ruke a to len v prípade, že ti chýba malíček. No napriek tomu sa v tento deň kvantám otvorených náručí a hollywoodskym úsmevom nevyhneš. Láska, všade láska…

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/children-daughter-family-father-46252/)

4. Vianočné rozprávky

Z Popolušky už chytáš tik do ľavého oka a vieš, že tým to nekončí. Večer sadáš s rodinou za telku v novom pyžame od babky s treťou dupľou ryby a zemiakového šalátu a po osemtisíci raz sleduješ, ako Nastenka takmer zmrzla a ohromený zistením, že s Čerty nejsou žerty sa končí opäť rovnako, sa začínaš zmierovať s faktom, že ani tento rok nebudeš vytrhnutý z vianočnej rutiny. No a dobre, priznajme si. Možno niekedy ani nechceme.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/man-old-depressed-headache-23180/)

5. Vianočné hity

Keď počuješ toto:

…alebo toto:

…je vysoká pravdepodobnosť, že práve vyzeráš takto:

Uhádli sme?

No nemaj strach, ešte stále to môže byť horšie. Napríklad:

Je to už raz tak, vianočným hitom sa jednoducho nevyhneš a sú plnohodnotnou otravou Vianoc. Riziko prehnanej citlivosti vzniká, ak si ich istí jedinci púšťajú už od júla. Týmto chcem pozdraviť moju mamu.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/woman-girl-music-portrait-33815/)

6. Vianočné fotky

Začína to zväčša medovníkmi, pokračuje fotkami s vareným vínom a cigánskou v tme, potom nasleduje dôkaz, že aj oni majú vianočný stromček (a aký krásny!) a končí to odfotenou krabicou z najnovšieho iPhonu, ktorý si našli pod stromčekom. Vianočných chvastúňov je plný instagram a ty nemáš proti nim žiadnu moc. S nádejou v nové začiatky sa začneš presviedčať, že nové ponožky od rodičov si nakoniec predsa len potreboval a sú tým najpraktickejším darčekom. A možno popri rozjímaní stihneš aj pozrieť na bazár, či neklesli ceny telefónov…

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/portrait-of-woman-photographing-with-smart-phone-248021/)

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
33
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zvrátené paradoxy dnešnej modernej doby

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME