Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Na dvoch Slovákov v lese vybehla medvedica. Mali veľké šťastie, všetko zachytila kamera

Strety s medveďmi sa neustále stupňujú.


Dvaja cyklisti z Kláštora pod Znievom mali poriadne kusisko šťastia. Počas jazdy lesom narazili na medvedicu s mláďaťom, ktorá sa ho snažila ochrániť. Ako uvádza portál SP21, medvedica sa rozbehla ich smerom, no nakoniec sa otočila a utiekla opačným smerom. Bikeri ju odplašili predovšetkým hlasným krikom.

Jedným z dvojice bol Jakub, ktorý na sociálnych sieťach zdieľal video z tohto nepríjemného stretnutia. „Do lesa chodím už dlho a jazdím tam celkom rýchlo. Vždy srandujem, že koľkokrát videl medveď mňa, a ja jeho nie. No to neplatí, pokiaľ vám v lese skríži cestu medvedica s malým. Dnes sme vyviazli bez zranenia, či inej ujmy,“ napísal.

Slováci majú hlavy v smútku. Johnny Depp na Slovensko nepríde, aká je príčina?

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci majú hlavy v smútku. Johnny Depp na Slovensko nepríde, aká je príčina?

Rozpačité komentáre

Jeden z komentujúcich pod video napísal: „Za chvíľu nabehnú ochranári s kritikou, že boli v prirodzenom teritóriu medveďa. Nie, omyl. Človek má právo slobody pohybu, aj športu v prírode. Nebehali tam na štvorkolkách. Boli na bicykloch.“

Róbert sa rozpísal o niečo viac: „Pre chytrákov, čo si myslia, že maco sa len tak zľakne a ujde, keď mu zazvoníte zvončekom. Mohli ste si všimnúť, že táto medvedica spravila na tých cyklistov tri výpady. Stačilo, keby jeden z nich trochu zazmätkoval a bola by sa aj pohrala s tým, čo bol bližšie. A pritom medvieďatá prchali hneď preč. Medveď už dávno nie je také plaché zviera ako niekedy. Už dávno má zistené, že pri strete s človekom mu nič nehrozí.“


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.