Na facebooku sa objavil chlapík, ktorý zhromažďuje veci zadarmo a následne ich predáva

Mladík tvrdí, že mu je jedno, kto si o tom čo myslí.

Zdroj: Richard Scooby Ingram / facebook.com

Ľudia sa vo všeobecnosti stavajú veľmi kriticky ku špekulantom, ktorí sa veľmi nenarobia, no napriek tomu zarobia. K takým patrí aj Brit, o ktorom píše portál Daily Mail. Na internete predáva veci, ktoré dostane do daru, a vôbec sa tým netají.

Darované hneď predal

Liam Garbett z Wolverhamptonu spôsobil nedávno rozruch, keď si vo facebookovej skupine „Buy me, Sell me Wolverhampton“ zobral zadarmo pohovku a potom sa ju okamžite pokúsil predať. A to v tej istej skupine a pod tým istým príspevkom.

Free sofaKOSTENLOS – CoventryFree sofa if anyone wants wv10 9SF

Gepostet von Richard Scooby Ingram am Samstag, 9. Mai 2020

Daroval mu ju Richard Ingram, ktorý ju tam ponúkal do daru pre kohokoľvek, kto sa prihlási. Liam ponuku prijal a povedal, že si ju do 15 minút vyzdvihne. Následne pod fotku napísal, či ju od neho niekto kúpi za £30 (cca 34 €). Ľudí, ktorí sa ho pýtali, či to myslí vážne, uistil, že áno.

Cenu by ešte zvýšil

Drzý mladík rozprúdil krv mnohým internetovým používateľom, ktorí jeho kšefty výrazne odsúdili a nekompromisne ho nazvali spodinou spoločnosti. Myslia si, že gauč mohol prenechať niekomu, kto ho naozaj potrebuje a nemôže si ho dovoliť.

Liamovi však na reakciách okolia vskutku nezáleží. Tvrdí, že ak by to bolo možné, cenu by ešte zvýšil. Za pohovku dostal 180 libier (cca 202 eur), aj keď ju ponúkal za 30. Ukázalo sa, že 27-ročný špekulant má už s podobnými „kšeftíkmi“ bohaté skúsenosti a vôbec sa tým netají. Tvrdí, že sa mu tým za dva roky podarilo zarobiť 8 000 libier (cca 9 000 eur).

Keby mohol, predal by aj dážď

Za svoj vzor považuje známeho obchodníka Alana Sugara. Liam smelo tvrdí, že sa pravidelne snaží získať veci zadarmo a následne ich predať. Hovorí, že tak napríklad získal kosačku, za ktorú vykšeftoval 60 libier, a aj záhradné stoličky, za ktoré mu kupec dal 25 libier.

Priznáva, že sa takýmito „obchodmi“ živí už dva roky. Kúpil si vďaka tomu napríklad auto, telefón, oblečenie a hernú konzolu. Drzý Brit smelo vyhlasuje, že keby mohol a keby mal niekto záujem, predal by aj dážď alebo odpadky z koša. Nuž, aj keď tento chytrák slušnosťou veľmi neoplýva, ako hovorí slovenské príslovie: „Kto sa hanbí, má prázdne gamby…“

Shutterstock

Zdroj: Daily Mail

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
19
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
27
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Epic Games Store ponúka GTA V pre každého úplne zadarmo

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME