Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Ľudia sa vo všeobecnosti stavajú veľmi kriticky ku špekulantom, ktorí sa veľmi nenarobia, no napriek tomu zarobia. K takým patrí aj Brit, o ktorom píše portál Daily Mail. Na internete predáva veci, ktoré dostane do daru, a vôbec sa tým netají.

Darované hneď predal

Liam Garbett z Wolverhamptonu spôsobil nedávno rozruch, keď si vo facebookovej skupine „Buy me, Sell me Wolverhampton“ zobral zadarmo pohovku a potom sa ju okamžite pokúsil predať. A to v tej istej skupine a pod tým istým príspevkom.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10158942881153115&set=gm.2911518668939051&type=3&theater&ifg=1

Daroval mu ju Richard Ingram, ktorý ju tam ponúkal do daru pre kohokoľvek, kto sa prihlási. Liam ponuku prijal a povedal, že si ju do 15 minút vyzdvihne. Následne pod fotku napísal, či ju od neho niekto kúpi za £30 (cca 34 €). Ľudí, ktorí sa ho pýtali, či to myslí vážne, uistil, že áno.

Cenu by ešte zvýšil

Drzý mladík rozprúdil krv mnohým internetovým používateľom, ktorí jeho kšefty výrazne odsúdili a nekompromisne ho nazvali spodinou spoločnosti. Myslia si, že gauč mohol prenechať niekomu, kto ho naozaj potrebuje a nemôže si ho dovoliť.

Liamovi však na reakciách okolia vskutku nezáleží. Tvrdí, že ak by to bolo možné, cenu by ešte zvýšil. Za pohovku dostal 180 libier (cca 202 eur), aj keď ju ponúkal za 30. Ukázalo sa, že 27-ročný špekulant má už s podobnými „kšeftíkmi“ bohaté skúsenosti a vôbec sa tým netají. Tvrdí, že sa mu tým za dva roky podarilo zarobiť 8 000 libier (cca 9 000 eur).

Keby mohol, predal by aj dážď

Za svoj vzor považuje známeho obchodníka Alana Sugara. Liam smelo tvrdí, že sa pravidelne snaží získať veci zadarmo a následne ich predať. Hovorí, že tak napríklad získal kosačku, za ktorú vykšeftoval 60 libier, a aj záhradné stoličky, za ktoré mu kupec dal 25 libier.

Priznáva, že sa takýmito „obchodmi“ živí už dva roky. Kúpil si vďaka tomu napríklad auto, telefón, oblečenie a hernú konzolu. Drzý Brit smelo vyhlasuje, že keby mohol a keby mal niekto záujem, predal by aj dážď alebo odpadky z koša. Nuž, aj keď tento chytrák slušnosťou veľmi neoplýva, ako hovorí slovenské príslovie: „Kto sa hanbí, má prázdne gamby…“

Shutterstock

Zdroj: Daily Mail


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť