Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Kultový seriál Priatelia iste dobre poznáš. Dodnes patrí do zlatého fondu sitcomovej zábavy. Vtipné príhody šestice nerozlučných priateľov Rachel (Jennifer Aniston), Rossa (David Schwimmer), Chandlera (Matthew Perry), Monicy (Courteney Cox), Phoebe (Lisa Kudrow) a Joeyho (Matt LeBlanc) si získali milióny fanúšikov a dokázali obstáť aj v teste času. Stále sa tak k ich podareným eskapádam vracajú oddaní nadšenci, ale aj noví diváci.

Ako píše portál Živé.sk, teraz majú milovníci Priateľov dôvod na radosť. Na HBO GO totiž budú k dispozícii úplne všetky jeho série (dohromady si teda budeš môcť užiť všetkých 236 epizód). „Priatelia sú jedným z najlepšie hodnotených seriálov, sú víťazom niekoľkých Zlatých glóbusov, cien Emmy a držiteľom ďalších nominácií,“ píše sa vo vyhlásení HBO. Zároveň iste nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že Priatelia mali aj mimoriadne vydarený slovenský dabing. A ten si budeš môcť na HBO GO zapnúť tiež!

moviestillsdb.com/NBC/The WB Television Network

Seriál vytvoril David Crane a Martha Kauffman a začal sa vysielať 22. septembra 1994. Poslednú epizódu sme si užili 6. mája 2004. Ako bolo napísané vyššie, Priatelia si odniesli množstvo ocenení, chválu kritikov aj divákov a pravidelne sú tiež uvádzaní v rebríčkoch najlepších seriálov všetkých čias.

V slovenskom dabingu sme mohli počuť Katarínu Brychtovú (Rachel), Andreu Karnasovú (Monica), Bibianu Ondrejkovú (Phoebe), Ivana Šandora (Joey), Dušana Cinkotu (Chandler) a Stanislava Krála (Ross). V posledných sériách Dušana Cinkotu nahradil Emanuel Hason. Na HBO GO si budeš môcť seriál vychutnať od 15. apríla.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť