Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Na hlavu postavené názory, ktoré nám neustále podsúva moderná spoločnosť

"Úspešný človek musí mať ajfón a vlastný byt..."


Moderná doba si nastavila moderné pravidlá a my sa nimi poslušne riadime. Tento článok vám však ukáže, že niektoré z nich sú prinajmenšom bizarné a iné úplne „na hlavu“.

1. Úspešný človek má vlastný byt, auto a najnovší ajfón

V dnešnej dobe sa úspešnosť človeka hodnotí na základe materiálnych vecí. Ak do miestnosti naklusá chalanisko v značkovom obleku, na ruke má hodinky v hodnote priemernej ľudskej obličky, z vrecka vykúkajúci kľúč od bavoráka a pochváli sa, že má nový byt, nikto nemá pochybnosti o jeho finančnej situácii.

Fakt, že do konca života bude prežívať na sáčkových polievkach, aby mohol splácať dlhy, ktoré si pre tieto drahé srandy narobil, ostáva pred očami okolia pre istotu ukrytý.

Sonnie Hiles, Brooke Cagle / Unsplash

Pritom je to celé taká hlúposť. Kto nastavil latku úspechu do úrovne vecí, ktoré si možno kúpiť? A vôbec, kto má právo tvrdiť, že si v živote nič nedosiahol, len preto, že sa vozíš na starej Felicii? Po prvé – úspech je relatívny pojem a každý má právo charakterizovať si ho po svojom. Po druhé – drahé auto ti je nanič, pokiaľ stojí v garáži, lebo nemáš na benzín.

2. Pseudocelebritky a ich podriadení

Celebrity nám dennodenne na svojich sociálnych profiloch dávkujú predstavu o dokonalom živote. Luxusné dovolenky, domy ako vystrihnuté z rozprávky, šaty za trojmesačný plat premiéra v Rumunsku a prsia číslo tri z vychýrenej kliniky. To všetko vyzerá naozaj veľmi lákavo, no netreba zabúdať na to, aké je to v skutočnosti vzdialené od reality.

Porovnávať svoj život s tým instagramovým je bláznovstvo. Porovnávať svoju fotku z chaty s fotkou vyziabnutej modelky, ktorá stála na slnku dve a pol hodiny, aby našla správnu pózu, uhol a nasvietenie pre jeden dokonalý záber? Veď už len to samo osebe znie ako nezmysel.

Realita je realita a Instagram sú tie najkrajšie momenty, ktoré z nej vytiahneme, vylepšené vo Photoshope. Takže ak im budeš chcieť neustále konkurovať, vždy sa budeš cítiť ako menejcenný kusisko h…

Samantha Gades, Louis Hansel / Unsplash
Čo herci vo filmoch vlastne šňupú namiesto drog? Margot Robbie to divákom prezradila

Odporúčame prečítať:

Čo herci vo filmoch vlastne šnupú namiesto drog? Margot Robbie to prezradila divákom

3. Bez sociálnych sietí sa nedá žiť

Kto nemá Facebook, Instagram či Twitter, môže sa rovno pobaliť a odcestovať na opačný koniec galaxie. Nikto by si to ani nevšimol. Od termínu ku kaderníčke cez schopného inštalatéra až instantné pohladenie pre naše ego… to všetko môžeme nájsť na sociálnych platformách jedným ťukom. Je to rýchle, jednoduché a efektívne… ale to neznamená, že sa bez toho človek nevie ani nadýchnuť.

Jakob Owens / Unsplash

4. Čo znamená byť dobrou matkou?

Internet je doslova vytapetovaný profilmi dokonalých mamičiek s ich dokonalými deťmi, ktoré pôsobia ako zohratý tím. Vyzerajú, že dostali návod na výchovu pri odchode z pôrodnice a že majú všetko do poslednej bodky zmáknuté. Teda minimálne pred objektívom to tak vyzerá, no keď sa odloží kamera…

Zrazu cica s dvojmetrovými nechtami nevie, ako vymeniť plienku. Nevie, prečo sa krpcovi vydúva brucho. Nevie, prečo už desať minút vkuse reve a tvárička sa mu pomaly sfarbuje na odtieň prezretej slivky. Nevie, ako to zastaviť. Zavolá teda opatrovateľku, hodí jej sopľavý uzlíček okolo krku a presunie sa robiť dojem idylickej a dokonalej mamičky inam.

Vincent Delegge, Kristin Brown / Unsplash

Zatiaľ čo ty beháš po kuchyni, varíš rodine trojchodové menu, žehlíš, perieš, upratuješ, dojčíš, jednou rukou venčíš psa a druhou zbieraš omrvinky z koberca, ona zakladá malej účet na Instagrame. Takže áno – ty vyzeráš, akoby ťa požula krava, ona ako modelka z predvádzacieho móla.

To ale neznamená, že nie si dobrá mama. Dobrá mama nevyzerá vždy dokonalo. Dobrá mama je unavená a občas aj ogrckaná či smradľavá. Tak to proste je.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť