Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Na hranici s Ukrajinou je nasadených približne 500 vojakov

Časť vojakov pôsobí priamo na hranici a hraničných priechodoch, zvyšok vykonáva podporné úlohy a tvorí záložné sily veliteľa operačného zoskupenia.


Denne je na podporu Policajného zboru SR (PZ SR) na hranici s Ukrajinou vyčlenených približne 500 profesionálnych vojakov.

Časť pôsobí priamo na hranici a hraničných priechodoch, zvyšok vykonáva podporné úlohy a tvorí záložné sily veliteľa operačného zoskupenia. Tento počet sa v ostatných dňoch zásadne nemení. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Slovenskí vojaci pomáhajú aj pri monitorovaní takzvanej zelenej hranice zo zeme aj zo vzduchu. Zároveň pomáhajú v rámci utečeneckých zariadení. Ozbrojené sily Slovenskej republiky (OS SR) sa podieľajú aj na logistickej podpore prepravy potrebného materiálu na základe vyžiadania.

TASR

Na plnenie úloh vytvorili dve účelové zoskupenia, v ktorých pôsobia vojaci z rôznych útvarov OS SR. Vzhľadom na nižšiu operačnú aktivitu ruských síl v blízkosti slovenskej hranice pristupujú OS SR k zintenzívneniu výcviku svojich jednotiek. „Tieto aktivity sú samozrejme prispôsobené nasadeniu síl na asistenciu PZ SR,“ doplnil rezort obrany.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť