Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Na internátoch UK zaznamenali prípady obchodovania s izbami, kapacity sú naplnené

Zneužívanie služieb sociálnej podpory podľa zákona o vysokých školách je protiprávnym konaním s vážnymi dôsledkami.


Na internátoch Univerzity Komenského (UK) v Bratislave zaznamenali niekoľko prípadov obchodovania s pridelenými internátnymi izbami. Zneužívanie služieb sociálnej podpory podľa zákona o vysokých školách je protiprávnym konaním s vážnymi dôsledkami, uvádza sa na sociálnej sieti Internáty UK. Z univerzity pre TASR potvrdili, že kapacity internátov majú naplnené.

„Ak niekto preukázateľne požaduje protihodnotu za prepustenie internátnej izby, môže okrem okamžitého ukončenia zmluvy čeliť aj disciplinárnemu konaniu, vylúčeniu zo štúdia, prípadne trestnému stíhaniu,“ uvádza sa na sociálnej sieti internátov najväčšej slovenskej univerzity. Zároveň vyzývajú študentov, ak sa s takýmto konaním stretli, aby to oznámili. „Obmedzením obchodovania s izbami zvyšujeme šancu ubytovať tých, ktorí to potrebujú,“ uviedli internáty.

OBCHODOVANIE S IZBAMI.Zaznamenali sme niekoľko prípadov obchodovania s pridelenými internátnymi izbami. Upozorňujeme,…

Posted by Internáty UK on Monday, September 26, 2022

UK má celkovú kapacitu ubytovania približne 10.000 miest. „Kapacita internátov na Mlynoch UK je 6500 miest a na Družbe 2400 miest. UK disponuje aj ďalšími internátmi – Lafranconi pri Fakulte telesnej výchovy a športu UK, kňazské semináre či teologický domov Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK plus internát pri Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine,“ priblížila pre TASR hovorkyňa univerzity Lenka Miller. Na najväčšej slovenskej univerzite aktuálne študuje viac ako 23.000 študentov.

„Kapacity máme naplnené. Pre dlhodobo plánované rekonštrukcie v Mlynskej doline, ktoré sa už nedali dlhšie odkladať, nám vypadlo okolo 1500 miest,“ povedala Miller. Ako doplnila, hľadajú ďalšie možnosti, ako študentov ubytovať. Jednou z nich sú napríklad priestory Študijného a kongresového strediska v Modre-Harmónii.

Vedenie internátov vyzýva študentov, ktorí dostali izbu a nepotrebujú ju, aby kontaktovali čo najskôr ubytovacie oddelenie. Izbu následne pridelia študentom, ktorí bývanie stále hľadajú.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť