Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Pokiaľ sa radíš k filmovým fanúšikom, iste ti neuniklo, že sa tento rok dočkáme štvrtého dielu legendárnej sci-fi ságy Matrix! V hlavnej úlohe opäť uvidíme Keanua Reevesa ako Nea a návrat hlási aj niekoľko ďalších starých známych postáv.

Informácie o príbehu sú zatiaľ držané v tajnosti, ale ako napísal aj portál Unilad, na svetlo sveta sa dostala informácia o oficiálnom názve filmu. Tá podľa všetkého unikla zhodou náhod. Instagramový účet love_lana_wachowski totiž zdieľal príspevok vizážistky, ktorá na filme pracuje.

V príspevku bol darček, ktorý dostali všetci členovia štábu po skončení nakrúcania ako poďakovanie. A práve ten podľa fanúšikov obsahoval aj oficiálny názvov. Štvrtý diel tak podľa všetkého k divákom vyrazí pod titulom The Matrix: Ressurectios (teda Matrix: Zmŕtvychvstanie). Oficiálne to ale zatiaľ potvrdené nebolo.

https://www.instagram.com/p/CKst7yDDJim/

Názov pôsobí celkom logicky, navyše (ako si fanúšikovia všimli) zapadá aj do trendu názvov predchádzajúcich filmov, ktoré všetky začínali písmenom R (Matrix Reloaded, Matrix Revolutions). Okrem spomínaného Reevesa by sme vo filme mali vidieť aj Carrie-Anne Moss (Trinity), Jadu Pinkett Smith (Niobe), Lamberta Wilsona (Merovejec) či Daniela Bernhardta (Agent Johnson). Z ďalších hercov sú potvrdení Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra, Jessica Henwick Jonathan Groff a Toby Onwumere.

Režíruje Lana Wachowski, ktorá sa so svojou sestrou Lilly podieľala na réžii predchádzajúcich troch dielov. Na štvrtej časti ale pracuje samostatne. Filmu sme sa pôvodne mali dočkať 21. mája 2021, ale štúdiu Warner Bros. skrížila plány pandémia koronavírusu. Film bol tak najprv presunutý na rok 2022, ale napokon bolo odklepnuté, že ho uvidíme 22. decembra 2021. Zamieri nielen do kín, ale zároveň aj na streamovaciu platformu HBO Max (ktorá by mala byť v priebehu tohto roka dostupná aj na Slovensku).

Warner Bros.
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť