Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Na internete sa rozprúdila horlivá debata. Je toto zvláštne zvieratko roztomilé alebo desivé?

Stretol si sa už niekedy s letuchou?


Keď sa pozrieme do živočíšnej ríše, väčšinou je pomerne jednoduché rozlíšiť, čo je rozkošné a čo desivé. Je to malé, huňaté a po príchode domov ťa to vyoblizuje od hlavy po päty? Rozkošné. Má to osem nôh, kvantum očí a odkedy si zistil, že ti to môže v noci vliezť do úst, trpíš prerušovaným spánkom? Desivé.

No ako sa zdá, nie vždy je to také čiernobiele. Dôkazom je aj toto netradičné zvieratko, ktoré nedávno na internete rozprúdilo horlivú diskusiu. „Našla som ho – najhoršie zviera na svete. Čo to vôbec je? A prečo má také oči? Proste… prečo?!“ píše vo virálnom príspevku používateľka Twitteru @kylorenvevo a tam to vlastne celé začalo.

Ľudstvo rieši ďalšiu dilemu – sú letuchy rozkošné alebo nie?

Ako to už na internete býva, netrvalo dlho a ľuďom sa podarilo vypátrať, čo je zvláštne chlpaté a okaté zvieratko, ktoré trochu pripomína Pokémona, zač. Je to letucha, prezývaná aj lietajúci lemur a očividne sa jej momentálne práve dvakrát nedarí. Na to v nasledujúcom príspevku upozornila aj autorka toho pôvodného.

„Práve som zistila, že je to letucha a hoci sa to mnohým možno nepozdáva, treba ich chrániť. Vďaka výrubu lesov v juhovýchodnej Ázii je totiž ich prirodzené prostredie v ohrození. Je teda na nás, aby sme ich tu udržali a zabezpečili, že budú spôsobovať nočné mory aj budúcim generáciám,“ píše mladá žena o zvieratku, ktoré má nielen vynikajúce nočné videnie, ale dokáže plachtiť medzi stromami až na vzdialenosť 60 metrov. Pozoruhodné, nie?

Shutterstock

Nie všetkým však malá pokémonoidná príšerka pripadala taká strašidelná. „Čo ti ten chudáčik urobil?“ vyjadril sa niekto v komentároch. „Čo je zlé na jeho očiach? Že sú vypúlené? Veď to je rozkošné,“ zastal sa ho zase niekto iný. A čo si o tomto krpcovi myslíš ty? Daj nám vedieť v komentároch.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje