Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Na internete sa stále predávajú lístky na hokej. Na Slovákov to však skúšajú podvodníci, na toto pozor

Dávaj si pozor.


Majstrovstvá sveta v hokeji sú už doslova za dverami. Tento rok svetový šampionát zavíta do susedného Česka. Šanca, že si ho pozrieš naživo, je však mizivá, lístky na hokej sú totižto už dávno vypredané, jedinou možnosťou, ako si lístok kúpiť, je neoficiálnou cestou. Ako však informujú TV Noviny, ide o veľké riziko, pretože na internete to skúša plno podvodníkov, ktorí sa snažia fanúšikov okradnúť.

Vzhľadom na to, že majstrovstvá sa budú hrať hneď za hranicami v Prahe a Ostrave, tak záujem bol viac než obrovský a lístky na hokej doslova zmizli. Oficiálnou cestou si ich už, bohužiaľ, nekúpiš. Dajú sa však kúpiť neoficiálne cez rôzne inzertné stránky, ako napríklad Bazoš. Pokiaľ ide o zápasy, v ktorých hrá Slovensko, tak najlacnejší lístok sa predáva za 120 eur, pričom strop je aktuálne 200 eur za kus.

Napríklad taký lístok na majstrovstvá sveta v hokeji na zápas Slovensko – Nemecko v Ostrave stojí práve 200 eur za kus. Dajú sa kúpiť aj celodenné lístky, za 190 eur sa tak vieš dostať napríklad až na tri zápasy: Lotyšsko – Švédsko, Nemecko – Poľsko a Slovensko – Francúzsko.

Slovákov ohrozuje podvodná cestovka

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovákov ohrozuje na internete podvodná cestovka. Takto ju ľahko spoznáš

Takejto kúpe sa odporúča vyhnúť

Pri kupovaní takýchto lístkov si treba dávať pozor, ideálne sa kúpe vyhnúť úplne. Takýto nákup neodporúčajú ani oficiálni predajcovia, dôvodov je hneď niekoľko. Problémom je už samotná cena lístkov, ktorá je podstatne vyššia. Ešte horšie je riziko, ktorému sa vystavuješ. Hrozí ti, že prídeš o stovky eur, na týchto stránkach fungujú často podvodníci. To však nie je všetko.

„Ide o porušovanie obchodných podmienok, čiže človek sa vystavuje teoreticky nejakému možnému postihu. Ale predovšetkým sa fanúšikovia vystavujú tomu, že tá osoba ich vovedie do omylu a buď im predá falošné vstupenky, alebo platné vstupenky, ktoré však budú predané niekoľkým osobám naraz,“ uviedol vedúci mediálneho oddelenia šampionátu Miloš Židík.

Veľa ľudí kúpu oľutuje. Podvodníci často predávajú jeden lístok niekoľkokrát, keďže sa neviažu na meno. Problém však je, že keď sa lístok raz použije, tak sa ho znova použiť už nedá.

Prišiel o stovky eur

Vyhýbať sa takýmto nákupom odporúča priamo aj polícia, ktorá zdôraznila, že by si ľudia mali kupovať lístky iba cez oficiálnych predajcov. Jeden fanúšik, ktorý si zvolil neoficiálnu cestu, prišiel kvôli falošnému inzerátu o 700 eur.

Screenshot – Bazoš.sk

Je tu jedno riešenie, ktorým sa dá poistiť. Ak sa rozhodneš pre kúpu cez neoficiálneho predajcu, tak sa s ním môžeš dohodnúť, že spíšete kúpnu zmluvu, kde obaja uvediete svoje údaje, čiže ak pôjde o podvod, tak sa to dá riešiť a riziko klesá. Je však pravdepodobné, že veľká väčšina o takéto riešenie nebude mať záujem, ktovie prečo.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.