Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Na kanadsko-maerickej hranici našli telá štyroch ľudí, ktorí zamrzli počas víchrice

Bol zadržaný 47-ročný muž pochádzajúci z Floridy, ktorý bol obvinený z prevádzačstva.


Kanadskí policajti našli len niekoľko metrov od hraníc s USA telá štyroch ľudí vrátane bábätka a tínedžera, ktorí zrejme zamrzli počas snehovej víchrice. Telá objavili na trase, ktorú na prechod hranice často využívajú nelegálni migranti, informovala v piatok agentúra AFP.

„V tomto veľmi počiatočnom štádiu vyšetrovania sa zdá, že všetci z nich zomreli v dôsledku chladného počasia,“ uviedla vo vyhlásení Kráľovská kanadská jazdná polícia (RCMP). Telá dvoch dospelých a bábätka sa našli v stredu zhruba 12 metrov od hraníc USA, približne desať kilometrov od mesta Emerson v kanadskej provincii Manitoba. Neskôr bolo objavené aj telo dospievajúceho chlapca. V čase, keď štvorica zahynula, bola v oblasti víchrica sprevádzaná silným vetrom a snežením a teplota poklesla na približne mínus 35 stupňov Celzia.

Pohraničná stráž USA zadržala v stredu – v tej istej oblasti na americkej strane hranice – skupinu osôb, ktoré nelegálne vstúpili do krajiny a mali so sebou i oblečenie pre bábätko, avšak nijaké dieťa. Táto skutočnosť vyvolala rozsiahlu pátraciu akciu na oboch stranách americko-kanadskej hranice. Prvé mŕtve telá našli po asi štyroch hodinách. Podľa vyšetrovateľov boli obete súčasťou zadržanej skupiny; ich národnosť zverejnená nebola.

Americké ministerstvo spravodlivosti v súvislosti s týmto prípadom vo štvrtok oznámilo, že bol zadržaný 47-ročný muž pochádzajúci z Floridy, ktorý bol obvinený z prevádzačstva. Tento muž bol totiž spozorovaný, keď v danom úseku americko-kanadskej hranice šoféroval dodávku s dvoma indickými občanmi.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť