Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Na Messenger prichádzajú skvelé novinky. Potešia sa najmä tí, ktorí často posielajú fotky

Stane sa konkurenciou pre ďalšie platformy?


Meta opäť poteší svojich používateľov. Ako informuje web TechCrunch, na obľúbenú komunikačnú platformu Messenger prinesie skvelé novinky, ktorým sa jednoznačne potešia tí, ktorí posielajú často fotky či iné väčšie súbory až do 100 MB.

Doposiaľ používatelia síce videli zoznam fotiek v určitom chate, ale nemohli ich nijak organizovať či združovať, to sa však teraz zmení. Nová funkcia používateľom ponúkne možnosť vytvárať albumy fotiek či videí, a to vrátane skupinových chatov. Po novom tak budeš mať fotky rodiny, partie či tvoje obľúbené memečká na jednom mieste, pekne rozdelené.

Vytváranie albumov, ale aj lepšia kvalita fotiek

Ak si chceš vytvoriť takýto album, tak stačí, keď si v chate vyberieš viacero fotiek alebo videí, ktoré chceš poslať, a následne klikneš na „Create Album“ (Vytvoriť album). Album si môžeš vytvoriť aj tak, že dlhšie podržíš fotku v chate, vyskočiť by ti mala možnosť, či chceš pridať fotku do existujúceho albumu, alebo vytvoriť nový.

Messenger novinky
Messenger

K fotkám z albumov budú mať prístup všetci v konverzácii. Budú ich vidieť, môžu do nich pridávať alebo aj sťahovať, to isté platí aj pre videá. Nájdeš ich klasicky v sekcii „Media“.

Medzi ďalšie novinky patrí aj zdieľanie fotiek vo vysokej kvalite. V Messengeri je po novom možnosť zapnúť „HD“ režim, keď sa fotky odošlú vo výrazne lepšej kvalite než doteraz. Podobná zmena prišla aj v roku 2023 na WhatsApp, kde sa kvalita fotiek značne zlepšila.

Messenger novinky
Messenger

Posielanie veľkých súborov či spájanie sa cez QR kód

Messenger taktiež odteraz podporuje posielanie väčších súborov, chce tak čiastočne konkurovať službám ako Google Drive či klasickému posielaniu mailov. Kamarátom či známym môžeš posielať súbory v rôznych formátoch, od Wordu, Excelu, PDFka až po ZIP súbory, to však už funguje dlhú dobu. Odteraz však platí, že až do veľkosti 100 MB.

Spotify umelá inteligencia

Mohlo by ťa zaujímať:

Spotify prichádza s veľkou novinkou. Umelá inteligencia ti vyskladá playlist

Drobnou novinkou je aj možnosť spojiť sa s niekým na Messengeri vďaka QR kódu. Už nebudeš teda potrebovať číslo ani poznať meno osoby, stačí ti iba ich QR kód.

Tieto skvelé novinky by mali byť pre používateľov služby Messenger dostupné už teraz, zatiaľ to však funguje tak rôzne. Pri testovaní sa nám párkrát stalo, že nové posielanie fotiek fungovalo, inokedy zas nie. Je teda možné, že Meta novinky ešte testuje a nezobrazujú sa úplne správne pre všetkých.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.