Piatok 12.8.2022
sk
Darina
, Dárius, Dária
cz
Klára
, Clara

Na motoristov čakajú na diaľnici D1 obmedzenia

Dôvodom čiastočnej uzávery bude výmena zvodidiel na mostoch v úseku diaľnice D1 Trnava - Horná Streda.


Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje vodičov na dopravné obmedzenia na diaľnici D1. Informuje o tom hovorkyňa spoločnosti Eva Žgravčáková.

Dôvodom čiastočnej uzávery bude výmena zvodidiel na mostoch v úseku diaľnice D1 Trnava – Horná Streda. „Stavebné práce budeme realizovať na moste cez kanál Stará Holeška v km 79,478 od piatka 29. júla od 06:00 do soboty 6. augusta do 18:00. Práce budú prebiehať v ľavom jazdnom páse na vonkajšej rímse. V ľavom jazdnom páse budú zachované dva zúžené jazdné pruhy. Pravý jazdný pás bude bez dopravného obmedzenia“, informuje NDS na svojej stránke.

Ďalším z dôvodov čiastočnej uzávery na diaľnici D1 je oprava a výmena mostných záverov diaľničných mostov cez rieku Váh a na moste na križovatke v km 174,400 -175,600. Obmedzenie potrvá od soboty 30. júla od 8:00 do nedele 2. októbra. V rámci prvej etapy bude doprava na mostoch v ľavom jazdnom páse vedená vo voľnom jazdnom pruhu popri pracovisku. V rámci druhej etapy bude doprava na mostoch v ľavom jazdnom páse vedená vo voľnom jazdnom pruhu.

NDS upozorňuje aj na postupnú krátkodobú uzáveru diaľnice D1, ktorej dôvodom je kontrola videodohľadu v tuneli Bôrik. Obmedzenia potrvajú od nedele 31. júla od 00:00 do 04:00, pričom práce budú prebiehať postupne od 00:00 do 02:00 v pravej tunelovej rúre smer Prešov a od 02:00 do 04:00 v ľavej tunelovej rúre smer Žilina. „Obchádzková trasa v uvedenom časovom intervale povedie od diaľničnej križovatky Mengusovce po ceste prvej triedy I/18 odklonom cez mesto Svit,“ uvádza NDS na svojej stránke.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť