Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Na Námestí SNP v Bratislave sa dnes o 17:00 uskutoční ďalšie protestné zhromaždenie na podporu Ukrajiny

Na podujatí okrem opätovného odmietnutia bezprecedentnej ruskej agresie predstaví Iniciatíva Mier Ukrajine aj konkrétne požiadavky na okamžitú pomoc Ukrajine.


Na Námestí SNP v Bratislave sa dnes o 17:00 uskutoční ďalšie protestné zhromaždenie na podporu Ukrajiny a jej občanov pod názvom Mier Ukrajine: Za vašu a našu slobodu – Spolu zvíťazíme!.

Sergej Danilov z agentúry AMI Communications Slovakia priblížil, že na podujatí okrem opätovného odmietnutia bezprecedentnej ruskej agresie predstaví Iniciatíva Mier Ukrajine aj konkrétne požiadavky na okamžitú pomoc Ukrajine. Dodal, že protest je oficiálne ohlásený, organizovaný so súčinnosťou mestskej časti Bratislava Staré Mesto. Bezpečnosť koordinujú s Krajskou políciou Bratislava a Okresnou políciou Bratislava I. Organizátori žiadajú účastníkov protestu o pokojný priebeh a rešpektovanie pokynov označených dobrovoľníkov.

„Sme odhodlaní pokračovať v neustálej podpore našich susedov. Nemôžeme v tom Ukrajincov nechať samotných, pretože proti putinovským zverstvám bojujú v mene celej Európy. Mier na Ukrajine nastane, len ak sa spoločne zomkneme a budeme trvať na ešte intenzívnejšej a silnejšej podpore Ukrajincov. Spolu zvíťazíme,“ povedala zakladateľka Ukrajinsko-slovenskej Iniciatívy a členka iniciatívy Mier Ukrajine Ľudmila Verbická.

REČNÍCI PIATKOVÉHO PROTESTU "ZA VAŠU A NAŠU SLOBODU – SPOLU ZVÍŤAZÍME!"Príďte v piatok o piatej na zhromaždenie na…

Posted by Mier Ukrajine on Friday, March 11, 2022

Medzi požiadavky iniciatívy tak patrí okrem zaistenia humanitárnych koridorov a bezpečnej evakuácie civilistov aj okamžité zastavenie odoberania ropy a plynu z Ruska a kompletné odpojenie ruských bánk zo systému SWIFT. Do svojich požiadaviek iniciatíva zaradila tiež pomoc Ukrajincom v obrane zeme aj vzduchu všetkými dostupnými prostriedkami, zabezpečenie ochrany ukrajinských jadrových zariadení a zastavenie dezinformácií šírených v mediálnom a internetovom priestore.

Na podujatí vystúpi 11-ročný Hassan Alkhalaf, ktorý niekoľko dní sám unikal z Ukrajiny za bratom Zakarijom študujúcim v SR, ľudskoprávna aktivistka a právnička Zuzana Števulová aj Zuzana Suchová z iniciatíva Kto pomôže Ukrajine?.

Pred ľudí sa postavia aj poslankyne Európskeho parlamentu Lucia Nicholson (RE) a Miriam Lexmann (KDH/EPP), odborník z Centra boja proti hybridným hrozbám Ministerstva vnútra SR Daniel Milo, odborník na informačnú bezpečnosť Tomáš Kriššák a poslanec Národnej rady SR Ján Benčík (klub SaS). Tiež vedec a výskumný pracovník Pavol Čekan, producent Jaro Slávik, analytik Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Alexander Duleba a sociologička Iveta Radičová.

Iniciatíva Mier Ukrajine vznikla ako občianska odpoveď na bezprecedentnú agresiu a útok ruskej armády na slobodnú a suverénnu Ukrajinu. Jej tím tvoria Marek Kapusta, Ľudmila Verbická, Marián Kulich, Viera Dubačová, Lucia Štasselová, Rastislav Kalnovič, Lucia Kuzminová Rosáková, Andrej Čierny, Ladislav Resek a Lukáš Glesk.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.