Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Na niektoré filmy sa Slováci už nedostanú. Prichádza nový kontroverzný vekový limit v kinách

Ľudia sú nahnevaní.


Mladí ľudia sa nepotešia. Od 1. januára 2024 prišla veľká zmena týkajúca sa kín. Pribudol nový vekový limit, ktorý plynie z novej vyhlášky ministerstva kultúry, informuje Mediaklik. Bližšie o tejto novinke informovala priamo aj sieť kín CINEMAX.

Diváci vôbec nie sú nadšení a na nové pravidlá nadávajú, kiná sa však bránia, keďže musia dodržiavať zákon.

„Na základe viacerých otázok ohľadom vekovej prístupnosti na vybrané filmy by sme radi dali do pozornosti, že kiná CINEMAX sa riadia výlučne na základe zákona a vyhlášky, ktorá platí od 1. 1. 2024,“ vysvetľuje CINEMAX.

Nové pravidlá mnohých nepotešia

Ako ďalej upozorňujú, na niektoré filmy sa neplnoletí diváci, bohužiaľ, nedostanú. Pokiaľ ide o nevhodný film, ktorý je neprístupný do 18 rokov, tak mladistvých do sály nepustia vôbec, a to ani so súhlasom zákonného zástupcu či v sprievode dospelého.

Pre filmy s nevhodnosťou do 15 rokov platí výnimka. Dostať sa na ne môže aj osoba, ktorá dosiahla 12 rokov, avšak musí byť v sprievode zákonného zástupcu alebo inej dospelej osoby.

Valentín, tip na darček

Mohlo by ťa zaujímať:

Tipy na valentínske darčeky, ktorými potešíš svoju polovičku

Pribudnú aj kontroly. Zamestnanci kina si totižto po novom od teba môžu vypýtať doklad totožnosti. V prípade, že nespĺňaš nový vekový limit, tak ti môžu vstup do sály zakázať. Na vrátenie peňazí zabudni.

Na sociálnych sieťach sa objavujú prvé reakcie na nové pravidlá. Naštvaní ľudia píšu, že ich nepustili do kina na filmové novinky ako Jedeme na teambuilding či Vojna policajtov. Mnohí poukazujú na fakt, že deti sa vedia dostať na internete k ďaleko horším veciam, než sú filmy v kinách.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.