Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena
Zdroj: ©Shutterstock

Na nože. Celebritné konflikty, ktoré otriasli celým Hollywoodom

Poznáš ten pocit, keď by si niekomu najradšej zakrútil krkom? Celebrity tiež.

Niekto dokáže svoj hnev a zášť voči konkrétnemu človeku krotiť a niekto ani poriadne nie. Výsledkom môžu byť vyostrené scény, krik a osočovanie, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani sedliak z Hornej Dolnej. Hoci by celebrity mali vystupovať ukážkovo, chybička „se občas vloudí.“ Nechajú voľný priechod pocitom a my, nezaujatí pozorovatelia alebo nebodaj fanúšikovia, z toho máme parádne divadielko.

Poď sa s nami pozrieť na najikonickejšie celebritné hádky a konflikty, ktoré hýbali Hollywoodom.

Tyra Banks & Naomi Campbell

Konflikty neobchádzajú ani svet modeliek. Vlastne ide o jedno z najnehostinnejších a rivalitných odvetví. Ukážkovým príkladom sú Tyra Banks a Naomi Campbell.

Cesta Banks na prestížne módne podujatia bola naozaj tŕnistá. A ak sa už na nejaké dostala, veľmi rýchlo zistila, že človek, ku ktorému celý čas vzhliadala, robí všetko preto, aby ju stade dostal preč. Áno, vzhliadala ku Campbell, ktorá ju v tej dobe nemohla ani cítiť.

V roku 2005 sa kvázi uzmierili v talkshow Tyra Banks Show, kde si vyjasnili rozdiely a spory, a dokonca Campbell sa v roku 2013 vyjadrila, že je na Banks hrdá. Nič však netrvá večne. V roku 2020 Campbell zazdieľala na svojom Instagrame náhľad článku, ktorý tvrdil, že „Tyra Banks je nepríjemné dievča Hollywoodu, nie Naomi Campbell“.

Nuž, hovorí sa, že stará láska nehrdzavie. Pravdepodobne ani nenávisť.

Profimedia

George Takei & William Shatner

Pre skalných fanúšikov Star Treku pravdepodobne nejde o nič nové, ale ak si len bežný divák, s najväčšou pravdepodobnosťou ti toto ušlo. Niežeby Shatner nebol známy ako mimoriadne problémový jedinec, ktorý mal konflikt aj s inými členmi štábu vrátane Leonarda Nimoya.

Takei a Shatner si nesadli už od prvého dňa natáčania. Všetko eskalovalo požiarom na natáčaní Star Treku III v roku 1983. Druhý menovaný tvrdil, že sa vydal udatne bojovať s plameňmi, lenže Takei zase tvrdil, že je to hromada lží a jeho „akože záchrana natáčania“ bola len zinscenovaná scéna na získanie popularity.

Mohlo by ťa zaujímať:

Bábiky, nože, písacie stroje. Celebritní zberatelia z Hollywoodu odkrývajú svoje kolekcie

Takei sa dokonca odmietol vrátiť k svojej pôvodnej úlohe pre film Star Trek V, pretože Shatner bol zodpovedný za jeho réžiu. Podobným štýlom sa niesli aj ďalšie roky, keď sa herci doťahovali ohľadom pozvánky na svadbu, účasti na dokumente alebo si venovali iné provokatívne poznámky.

V roku 2020 napríklad Takei vyhlásil, že niektorí herci mali dojem, že séria Star Trek je len o jednom človeku. Na koho asi narážal?

Shutterstock

Sarah Jessica Parker & Kim Cattrall

Je skutočne ťažké hrať najlepšiu kamarátku osoby, ktorú v skutočnosti neznášate. Také niečo sa stalo herečkám z kultového seriálu (a neskôr z filmov), Sarah Jessice Parker a Kim Cattrall. Pri viacerých príležitostiach vrátane obedov počas natáčania S*x v meste 2 alebo na udeľovaní cien Emmy po ukončení seriálu sedela Parker oddelene s ostatnými dvomi herečkami. Cattrall sedela sama, izolovaná od svojich kolegýň.

Natáčanie druhého filmu bolo mimoriadne napäté, pretože okrem scén sa herečky navzájom vôbec nerozprávali. Parker sa snažila uviesť veci na pozitívnejšiu nôtu a tvrdila, že Kim má v skutočnosti veľmi rada a obdivuje ju. Isteže, obe herečky sa vždy snažili v rozhovoroch držať dojem bezkonfliktného pracovného vzťahu, ale všetko prasklo v roku 2018, keď brat Cattrall spáchal samovraždu.

Parker vyjadrila ohľadom tejto udalosti úprimnú sústrasť, reakcia Cattrall však bola jednoznačná a ostrá: „Nepotrebujem tvoju lásku a ani podporu v týchto tragických časoch.“ Zároveň ju obvinila z toho, že sa opäť raz snaží ukazovať ako to milé, dobré dievča z Hollywoodu. Áno, aj napriek tomuto Parker tvrdí, že medzi nimi nie je žiadna zlá krv. No, nezdá sa.

New Line Cinema / MovieStillsDB

Jay Leno & David Letterman

Potom, čo sa Johnny Carson odobral do televízneho dôchodku, všetka pozornosť sa obrátila na jeho voľnú stoličku v The Tonight Show. Ľudia sa neprestajne pýtali jeden druhého: „Kto bude nový moderátor ikonického programu?! Bude to Letterman alebo Leno?“

Vtedajšie vychádzajúce moderátorské hviezdy David Letterman a Jay Leno boli horúcimi kandidátmi na prevzatie lukratívneho miesta. Väčšina ľudí predpokladala, že Carsonov nástupca bude Letterman. No opak sa stal pravdou. Vďaka tajnej zmluve zasadol na Carsonovo kreslo Jay Leno. V novopodpísanej zmluve s NBC sa písalo, že kedykoľvek Carson odíde, na jeho miesto nastúpi Leno.

Mohlo by ťa zaujímať:

Kto patrí medzi najinteligentnejšie celebrity? Niektoré mená ťa možno prekvapia (2. časť)

Začala sa bitka o sledovanosť. Kým Jay Leno na NBC hosťoval The Tonight Show, David Letterman prešiel k CBS a hosťoval vlastnú show Late Show with David Letterman. Johnny Carson sa dokonca objavil v druhej menovanej relácii, čo len podporilo domnienky mnohých – aj on sám preferoval Lettermana.

Leno však v roku 2019 tvrdil, že medzi nimi nepanuje napätá atmosféra, ba dokonca sa vo svojich kariérach podporovali. Tak kde je pravda? Už si si čítal o podobných vyjadreniach a ako to v skutočnosti dopadlo.

Shutterstock

Tagy:

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.