Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Pri prezeraní fotografií z tehotenského večierka (tzv. baby shower) ostala Mariam šokovaná. Ako píše aj portál LADbible, na sociálnej sieti TikTok sa posťažovala, že počas tejto oslavy jej sestry im niekto ukradol peniaze. Tie rodičom priniesli priatelia ako štart do nového života. Lenže po oslave zistili, že sú fuč. Niekto skrátka videl možnosť, ako si prilepšiť, a bez výčitiek svedomia ju využil.

Pátranie na fotkách

Ako ale zlodeja vypátrať? Mariam sa rozhodla podrobiť analýze to jediné, čo mala, a síce fotografie z oslavy. Postupne prešla jednu po druhej s nádejou, že sa jej na nich podarí spozorovať páchateľa, prípadne aspoň niečo podozrivé. Potom ale na takzvanej „live fotke“ objavila pozoruhodný detail. Live fotky môžeš urobiť na iPhone, pričom táto funkcia zachytáva 1,5 sekundy pred a po cvaknutí fotky, čím vlastne vznikne miniatúrne video.

@mariammatta4

Thank God for live pictures #gottem #fyp

♬ Oh No – Kreepa

V pozadí danej fotky si Mariam všimla, že jedna čašníčka niečo berie zo stola a následne to skrýva pod táckou. Na fotografii, žiaľ, úplne jasne nevidno, či dotyčná naozaj vzala peniaze, ale jej správanie je v každom prípade veľmi podozrivé. Mariam bola presvedčená, že sa jej podarilo zachytiť skutočnú páchateľku.

Naozaj odhalila vinníčku?

Pravdou ale je, že nie všetci jej fanúšikovia s ňou tento pocit zdieľali. Podľa nich sa z fotky nedá vyčítať, či čašníčka naozaj zo stola brala peniaze. „Nič to nepotvrdzuje, ani nevyvracia,“ napísal jeden z nich. „Mali čašníci dovolené brať si tringelt? Okrem toho vôbec nevidno, či má v rukách naozaj peniaze.“

Mariam ale neskôr v ďalšom príspevku prezradila, že po tom, ako túto fotku objavila, sa jej sestra s manželom vrátili na miesto, kde sa konala oslava a svoje peniaze údajne dostali späť. Dotyčnú čašníčku vypočula aj polícia. Takže sa zdá, že Mariamin detektívny inštinkt bol správny.

@mariammatta4

Reply to @bestfriendsforfrosting Part 2! Sorry it’s a little anticlimactic lol

♬ original sound – Mariam Matta


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť