Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Na pohrebe známeho Čecha sa spievalo a tancovalo. Nechýbalo čapované pivo a rum

Punková scéna sa lúčila s legendou.


Nedávno zasiahla celú českú hudobnú scénu smutná správa. Ako uvádza iDnes, vo veku nedožitých 56 rokov zomrel po krátkej chorobe Petr Hošek, zakladateľ a hlavná tvár legendárnej pražskej punkovej kapely Plexis. Hudobník strávil so svojou kapelou takmer štyridsať rokov.

Mal prezývku Sid kvôli jeho veľkému obdivu k basgitaristovi britských Sex Pistols. Dušou a telom bol rýdzi punker. Žil pre dnešok, absolútne ho nezaujímalo, čo bude zajtra. Aj keď ho sužovali početné zdravotné problémy, nehodlal ani na okamih poľaviť alebo zastaviť.

Hošek s kapelou Plexis svoj svet vždy prezentoval ako jeden veľký večierok. Vypovedá o tom aj ich najväčší hit Svet sú bary, čo je vlastne pretextovaná skladba Pet Sematary od americkej kapely Ramones. „Tak to jednoducho je. Pre mňa je punk predovšetkým zábava, môj štýl života nepredstavuje byť permanentne naštvaný,“ povedal v jednom rozhovore Hošek.

Pohreb bol oslavou jeho života

O tom, aký bol obľúbený, svedčí aj počet „smútiacich“ na jeho utorkovom pohrebe. Zúčastnilo sa ho niekoľko stoviek ľudí – rodina, priatelia a aj fanúšikovia. Aj keď padlo niekoľko sĺz, pohreb skôr pripomínal punkový koncert – presne tak, ako to mal Petr rád. Pri vstupe do pražského krematória sa čapovalo pivo a rozdávali sa poldecáky rumu. Okrem pitia sa spievalo aj tancovalo. Viac si pozri na priloženom videu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje