Na pultoch obchodov sa objavili cestoviny v tvare hákového kríža. Je to náhoda, či zámer?

To čo je pre jedného nacistický symbol, je pre druhého šuriken.

Hákový kríž je natoľko jednoduchý symbol, že sa veľmi často vyskytne (náhodne alebo nie až tak náhodne) na rôznych nečakaných miestach. Pre takéto prípady dokonca existuje špecifický subreddit accidentalswastika. Tentoraz sme tam mali možnosť vidieť cestoviny až z ďalekého Japonska. Výrobca ich nazýva „nindžovské hviezdice“. Špecifický tvar má zabezpečiť rýchlejšie uvarenie týchto slížov.

https://www.reddit.com/r/mildlyinteresting/comments/74lyix/my_japanese_pasta_is_ninja_starshaped_to_allow/?st=j8hhbkc6&sh=98463265

Nacistoviny sú hotové skôr, než Francúzi stihnú kapitulovať

Ako je možné, že sa takýto výrobok objaví na trhu?

V Japonsku, a v ďalších ázijských krajinách, je svastika vnímaná úplne inak, ako v Európe. Niekoľkotisícročný symbol nazývaný manji 卍 sa často vyskytuje v náboženskom prostredí. Reprezentuje šťastie, blahobyt a dobré zdravie. Donedávna bol používaný na japonských mapách ako značka pre chrámy.

http://www.independent.co.uk/news/world/asia/plans-to-ditch-swastika-as-temple-symbol-on-tourist-maps-in-japan-met-with-criticism-a6821526.html

Presne v duchu východoázijských filozofií má všetko svoj protiklad, ktorý udržiava vo vesmíre rovnováhu. Výnimkou nie sú ani kontroverzné symboly. Zatiaľčo pre západné krajiny je nežiadúci hákový kríž, vo východnej Ázii pohoršenie vyvoláva imperiálna japonská zástava.

https://www.youtube.com/watch?v=865gfVWqYDw

Hlavne v Číne a v Kórei, v krajinách najviac trpiacich japonskou agresiou, je táto vlajka vnímaná podobne ako v Európe hákenkrajc. Pripomína najväčšie hrôzy a utrpenie. Ďalšia podobnosť spočíva v tom, že imperiálna zástava je obľúbeným symbolom rôznych gangov, vyvrheľov a „protisystémových bojovníkov“ (čítaj fašistov) v Japonsku.

Rovnako, ako v Ázii natrafíte na zmrzlinové kornútky Hitler, kaviareň s nacistickou tematikou, či dievčenskú skupinu s veľmi zvláštnou estetikou, na Západe dostanete v obchodoch vaky, kryty na telefóny, či obaly na notebooky s motívom nechvaľne známej japonskej zástavy.

Tak, ako sa navzájom dopĺňajú jing a jang, dopĺňa sa navzájom Východ so Západom. Vďaka tomu si citliví ľudia z oboch spoločenstiev budú môcť vždy nájsť nejaké kultúrne nedorozumenia a dôvody na pohoršovanie sa .

Titulná fotografia: reddit.com
Zdroj: reddit.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
18
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
160
Haha
Woow Woow
24
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 typov ľudí, ktorých stretneš cez víkend v bare


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME