Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Na rizikový zápas Spartaka so Slovanom sa fanúšikovia dostanú len po nasnímaní tváre

Dôvodom je zvýšenie bezpečnosti na štadióne a ľahšia identifikácia problémových fanúšikov.


Futbaloví fanúšikovia sa na nedeľný zápas medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava na Štadióne Antona Malatinského v Trnave dostanú len po nasnímaní tváre.

Informovala o tom trnavská polícia s tým, že o novinke v podobe povinnej biometrie tváre rozhodol organizátor zápasu. Dôvodom je zvýšenie bezpečnosti na štadióne a jednoduchšia identifikácia problémových fanúšikov. Zápas ma začiatok naplánovaný na 17:30, turnikety na vstupe budú otvorené už od 15:30.

Shutterstock

Zápas tradičných futbalových rivalov bol opäť označený za rizikový. Ako informovala polícia, na základe operatívnych informácií a skúseností z predošlých zápasov rozhodol veliteľ bezpečnostných opatrení o nasadení viacerých útvarov. Trnavským policajtom budú vypomáhať aj desiatky policajtov z najbližších krajov. Okrem poriadkovej polície budú nasadení aj policajti z odboru služobnej kynológie a hypológie. V uliciach Trnavy budú hliadky dopravnej polície, ale aj operatívne hliadky kriminálnej polície. V reflexných vestách žltej farby budú pripravení zasiahnuť aj policajti antikonfliktného tímu.

Z dôvodu zabezpečenia verejného poriadku a sprevádzania fanúšikov zo železničnej stanice na futbalový štadión bude v nedeľu približne v čase od 14:00 do 21:00 úplne uzatvorená Kollárova ulica od križovatky s Hospodárskou a Dohnányho až po vjazd do podzemných garáží City Arény.

Polícia žiada fanúšikov oboch tímov, aby sa zdržali nešportového správania nielen v samotnom meste, ale aj počas futbalového zápasu a rešpektovali pokyny polície. „Vzhľadom k tomu, že zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok, maximálna výška pokuty je 1000 eur v blokovom konaní,“ pripomína trnavská polícia.

V polovici októbra minulého roku sa zápas Spartaka so Slovanom skončil škandálom. Približne v 14. minúte zápasu postupne vtrhli na hraciu plochu fanúšikovia oboch tímov. Zasiahnuť museli policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov vytlačili dav zo štadióna. Po vniknutí chuligánov na hraciu plochu hlavný rozhodca zápas predčasne ukončil. Polícia potom obvinila viacerých aktérov z výtržníctva.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť