Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak

Na rukách má krv deviatich ľudí. Ondrej Rigo patrí k najhorším sériovým vrahom Slovenska

Zomrel v júni minulého roka.


Sériových vrahov si so Slovenskom obyčajne nespájame. Väčšina tých najhorších vrahov je z USA, prípadne iných štátov na svete. Na malom a pokojnom Slovensku predsa sériových vrahov nemáme. No, nie je to tak. Medzi tých najhorších slovenských vrahov patrí dnes už zosnulý Ondrej Rigo. Ten má na svedomí 9 obetí.

Život

Ondrej Rigo sa narodil 17. decembra 1955 v Modre. Už ako dieťa vykazoval vážne problémy so správaním a ani doma nemal práve ideálne zázemie. Jeho otec sa venoval krádežiam a pri jednej podobnej „akcii“ ho zastrelili.

Keďže matka na výchovu Riga a jeho súrodencov nestačila, deti putovali do detského domova. Sám Rigo mal, ako sme spomenuli vyššie, problematickú povahu. Napokon na istý čas skončil v polepšovni.

Ondrej Rigo, sériový vrah, Slovensko, krimi, vražda
Profimedia

Rigo tvrdil, že svojich rodičov mal rád a oni sa k nemu a k jeho súrodencom vždy správali dobre. Dlho predtým, než Rigo vykonal svoju prvú vraždu, sa venoval inej kriminálnej činnosti, najmä krádežiam. Pre políciu išlo o „známu firmu“ a celkovo bol odsúdený až 11-krát za menšie zločiny.

Vraždy

Vraždiť začal Rigo v roku 1990, pričom sa neobmedzoval len na Slovensko (hoci práve tu jeho rukou vydýchlo najviac obetí), ale aj na Amsterdam či Mníchov. Prvé dve vraždy spáchal v Mníchove. Žena menom Helena S. (40) Riga zrejme vyrušila pri lúpeži jej bytu.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje