Na škodovke do Afriky (3. diel): za 48 hodín do Prahy z Maroka a späť? Pre českého „kluka“ žiadny problém

Ak naše trio chcelo zažiť dramatické vytrhnutie zo všedných dní, tak sa im to na 100 % podarilo.

Zdroj: EMEFKA

Deň sa s dňom míňa, november sa prikláňa k svojej druhej polovici a naši „Šádisti“ sú už na ceste po Afrike dvadsiaty deň. Ako sa zvyká na život s obmedzeným internetom, bez strechy nad hlavou, absenciou pekných slovanských žien a s každodennou dávkou adrenalínu a nových defektov?

Na otočku do Prahy

Ako sme spomínali v predchádzajúcom diele, Honzovi sa do cesty po Afrike dostala nepríjemná zátarasa v podobe strateného pasu. Mladík z Čiech musel zmobilizovať všetky svoje sily a spoločne s kamarátmi vymyslieť plán B.

„Na dokument, potrebný na odlet do Česka, som čakal dva dni. Keď mi prišla správa z ambasády, že je už pripravený, ihneď sme s chlapcami hľadali voľnú letenku do Čiech, avšak našli sme iba takú do Bruselu. Tu mi prišli na pomoc naše dve kamarátky, ktorým patrí moja obrovská vďaka,“ opisuje Honza.

Jedna z nich ho viezla z Bruselu do Česka a na polceste sa stretli s ďalšou, s ktorou šiel priamo do Prahy. Honza bol už o ôsmej ráno na ministerstve vnútra, kde požiadal o nový pas a o druhej poobede mu ho aj vydali. Večer o ôsmej sa už vracal za chlapcami späť do Marakéšu.

„Na letisku mal problém vysvetliť, že predvčerom odletel do Bruselu a dnes sa do Maroka vrátil z Barcelony. Pozerali sa na Google Maps, či je to vôbec možné stihnúť,“ smeje sa Slovák Robo. Chlapci si strateným pasom „zarobili“ o mínus v rozpočte a štvordňový sklz, avšak na optimizme im to neubralo a s nohou na plyne vyrazili pokračovať v ceste naprieč Afrikou.

Komplikácie na ceste za dobrodružstvom

Bezproblémové prechádzanie hraníc si tu vyžaduje isté extra náklady pre tamojších obyvateľov. „Najnáročnejšie na našej ceste je zvládať ustavičné kontroly policajtov, každá policajná hliadka nás zastaví, pretože im, samozrejme, bije naše auto do očí. Už dvakrát nás nenechali prejsť a vzali si od nás peniaze bez akéhokoľvek bločku alebo potvrdenia,“ rozpráva o miestnych pomeroch Martin.

Doteraz sa stretli s cca dvadsiatimi policajnými previerkami a Honza dostal v Afrike už aj svoju prvú pokutu. „Náš český Schumacher dokáže dostať pokutu za rýchlosť aj na takom starom aute. To už nie je len tak,“ smeje sa Robo. Občas ich potrápi aj ich milovaná Šáda a všadeprítomný piesok.

„Samozrejme, problémy so šádou sú, ale nie je to nič, s čím by sme nepočítali. Defekty sú na každodennom poriadku a starosti nám už robil aj palivový filter, nabíjanie a včera nám odpadlo koleso. Včera sme mali problém aj so silným vetrom, ktorý nám bránil pripraviť si niečo na večeru, tak sme museli ísť spať hladní. Okrem toho je tu v noci dosť chladno a často sa budíme na to, že je nám veľká zima,“ hovorí Robo.

Zaujímavé stretnutia s cudzincami a hrdzavé Ružové jazero

Na svojej ceste vtipná trojka narazila na podobných „bláznov“ ako sú oni. Stretli českých dôchodcov, ktorí sa rozhodli spestriť si penziu africkým dobrodružstvom a taktiež Francúzov, ktorí sa venujú dobročinnosti a každé dva roky venujú africkým obyvateľov 20 pickupov. Nechajú im ich v Senegele a odletia domov.

Zaujímavé bolo aj stretnutie mladého Američana, ktorý peniaze z kreditnej karty na štúdium minul na cestovanie. Chlapci po ceste narazili aj na „africký klenot“ Ružové jazero v Senegele, ktoré Honza svojsky okomentoval. „Podľa mňa to jazero vôbec nie je ružové, ale má oranžovú farbu a je poriadne špinavé. Ťaží sa z neho soľ a tá je tiež poriadne hnusná,“ hodnotí miestny unikát mladý Čech.

Momentálne sa chlapcom po 7000 kilometroch podarilo dosiahnuť ich cieľ a dorazili do Dakaru. Na otázku, či svoju cestu plnú komplikácií ľutujú, odpovedajú svorne nie. „Možno by som si ale vybral iných spolucestujúcich,“ vtipkuje Honza.

Aby ste si dokázali lepšie predstaviť atmosféru Africkej „divočiny“ a dokázali sa vžiť do kože našich dobrodruhov, prikladáme vám k článku video, ktoré vám priblíži ich rozprávanie.

Zopár ďalších dni…—A few days more..EMEFKA@MillersoilsczGAFA AUTOCaknoris.skTYM-motorsportwww.sadou.cz#expedition #skodaauto #skodamuzeum #rallylegend #extreme #skodaveteran #skoda #motorsport #africa #dakar #tymmotorsport #sadou #dodakaru #millersoilscz #emefka #autodielygafa #caknoris #member

Gepostet von Šádou am Montag, 11. November 2019

Keď chcete vedieť, ako sa chlapcom na ich ceste za dobrodružstvom v Afrike darí, sledujte náš seriál Na škodovke do Afriky, ktorého partnerom je aj EMEFKA!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Chlapík omylom otvoril susedov balík. Narazil v ňom na monštruóznu hračku pre dospelých


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME