Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Na slovenskej diaľnici pribudne výrazné obmedzenie. V týchto úsekoch zmizne až na dva mesiace jeden pruh

Tu si daj radšej pozor.


Ak plánuješ v dohľadnej dobe cestu medzi Bratislavou a Košicami, tak by si mal spozornieť. Ako informuje portál TopSpeed, na slovenskej diaľnici pribudne výrazné obmedzenie. Dočasne zmizne na D1 pri Považskej Bystrici jeden pruh v oboch smeroch, a to až na dva mesiace. Dôvodom majú byť opravy na ceste.

Vyzerá to teda tak, že na diaľnici budeme musieť ísť v určitých miestach o niečo pomalšie, avšak pozitívne je, že aj napriek tomu, že ide o obojsmerné obmedzenie, nebude v rovnakom úseku. Časť obmedzenia bude v úseku Ilava – Ladce a druhé zas Ladce – Považská Bystrica.

Opravy potrvajú až do júna

O obmedzeniach informovali aj priamo diaľničiari a polícia. Ako uvádzajú, opravy začali 9. apríla o 8.00 a potrvajú až do 28. júna 2024 do 11.00. V danom čase bude prebiehať oprava povrchu vozovky na úseku Ladce – Považská Bystrica (km 158,000 – 157,200). Opravy sa budú týkať pravého pruhu, avšak takisto aj odbočovacieho pruhu v smere od Žiliny do Bratislavy.

„V ľavom jazdnom páse (od Bratislavy do Žiliny) bude doprava bez obmedzenia v dvoch jazdných pruhoch. Doprava bude v režime 2+1,” uviedli trenčianski policajti na Facebooku.

na diaľnici pribudne obmedzenie
TASR

Druhé obmedzenie bude v rovnakých časoch ako to prvé. Týkať sa bude úseku Ilava – Ladce (km 147,500 – 149,000). Opravy budú v tomto prípade prebiehať smerom z hlavného mesta do Žiliny. Opäť pôjde o pravý pruh.

Polícia žiada vodičov o rešpektovanie dočasného dopravného značenie s cieľom zabezpečiť čo najbezpečnejšiu a najplynulejšiu premávku.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.