Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Na Slovensko mieri známa firma. V tomto meste otvorí nový závod

Otvoria sa stovky nových pracovných miest.


Naša ekonomika sa raduje. Na Slovensko mieri známa firma, je ňou gigantický producent zubných pást, ktorý plánuje presúvať veľkú časť svojej výroby k nám. Slovákom sa tak otvoria nové možnosti, keďže pribudnú stovky pracovných miest, ktoré bude treba naplniť, informujú TV Noviny.

Reč je o britskom producentovi kozmetiky Haleon, ktorý mal doposiaľ veľkú časť výroby v anglickom meste Maidenhead, ktoré sa nachádza neďaleko Londýna. Výrobu tam zavreli, u nás teraz rozšíria existujúcu výrobnú kapacitu. Ročne sa u nás vyrobí až 600 miliónov kusov zubnej pasty, pričom sa distribuuje po celom svete, do viac ako 100 krajín.

nové pravidlá týkajúce sa vodičských preukazov

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci, pozor. Prichádzajú nové pravidlá týkajúce sa vodičských preukazov

Nový unikátny závod

Nový závod bude fungovať v Slovenskej Ľupči, má ísť o vôbec prvý závod svojho druhu, v ktorom sa budú vyrábať špeciálne čistiace prostriedky. Pre firmu ide o výhodný krok, vzhľadom na to, že neďaleko sa nachádza aj dodávateľ obalov či logistické centrum.

Slovákom sa otvoria nové možnosti
Shutterstock

V Anglicku príde o prácu v dôsledku rušenia výroby vyše 400 ľudí, na druhú stranu, u nás to otvorí nové príležitosti, Slovákom sa otvoria nové možnosti v radoch stoviek čerstvých pracovných miest. Ak sa nič nezmení, tak by sa mala výrobná kapacita zväčšiť do dvoch rokov.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.