Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Na Slovensko prichádza nová sieť kaviarní. Do pár rokov chce ovládnuť celú krajinu

Prísť by mala už na jeseň.


Lokálne kaviarne budú mať konkurenciu. Na Slovensko prichádza nová sieť kaviarní, ktorá chce otvoriť svoje prevádzky už v najbližších mesiacoch, informujú TV Noviny. Jej cieľom je ovládnuť celú krajinu, do štyroch rokov chce otvoriť desiatky kaviarní po celom našom území.

Ide o sieť kaviarní s názvom 5 to go, ktorá pochádza z Rumunska. V súčasnosti sa zo svojho domovského územia rozšírila aj k nášmu susedovi do Maďarska, kde sa jej podľa všetkého značne darí. Teraz plánuje vstúpiť na ďalší trh, je ním práve Slovensko.

Po komplexnej analýze trhu a spotrebiteľského správania sme presvedčení, že značka 5 to go bude na Slovensku veľmi dobre prijatá,“ uviedol spoluzakladateľ firmy 5 to go Lucian Badila ešte minulý rok.

Štart už na jeseň

Svoju prvú prevádzku u nás chceli otvárať už teraz, avšak nakoniec sa rozhodli odštartovať až na jeseň. Odhaduje sa, že to bude niekedy medzi septembrom a októbrom.

Obľúbená sieť čerpacích staníc zatvára

Mohlo by ťa zaujímať:

Obľúbená sieť čerpacích staníc zatvára mnohé prevádzky. Odíde zo Slovenska úplne?

„Odhadujeme, že našu prvú kaviareň otvoríme na prelome tretieho a štvrtého kvartálu tohto roka v Bratislave. Tá bude mať 60 až 100 metrov štvorcových, pričom bude našou vlajkovou loďou. Nebude stáť v nákupnom centre, ale na ulici,“ vysvetlil manažér pre expanziu Laurentiu Badila. „Príchod na Slovensko je úplne prirodzený, pretože po preštudovaní trhu s kávou, konzumných zvyklostí a ekonomických faktorov sme usúdili, že náš koncept sem dokonale zapadne,“ dodáva.

Nechcú sa obmedzovať iba na Bratislavu, ovládnuť chcú celé Slovensko. Podľa ich plánov by chceli do roku 2028 otvoriť až sto prevádzok naprieč celým naším územím.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.