Na Slovensko si razí cestu úplne nový fastfood. Sľubuje mega porcie a zdravé jedlá

Milovníci zdravého jedla si tu naozaj prídu na svoje.


Nemecký reťazec rýchleho občerstvenia dean&david, ktorý sa zameriava na zdravé stravovanie, expanduje do strednej Európy. Po úspešnom otvorení prvej českej pobočky v Prahe plánuje v najbližších rokoch vstúpiť aj na slovenský trh. Na novinku upozornil portál Dnes24.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Zdravé jedlo vo veľkých porciách

Značka, ktorú v roku 2007 založil David Baumgartner v Mníchove, sa špecializuje na pokrmy z čerstvých surovín. V ponuke nájdu zákazníci predovšetkým šaláty, curry, wrapy a tzv. bowle. Dôraz sa kladie na veľké porcie a dostupné ceny – hlavné jedlá sa pohybujú v prepočte od 8 do 12 eur.

„Koncept stojí na čerstvých surovinách a udržateľnom prístupe. Používame biologicky rozložiteľné misky a recyklovateľné obaly,“ vysvetľuje Andrej Zajcev, ktorý stojí za príchodom značky do Česka.

Shutterstock

Plány expanzie na Slovensko

Po otvorení prvej prevádzky v pražskom centre plánuje reťazec v Česku do konca roka otvoriť minimálne šesť ďalších pobočiek. Okrem Prahy sa pripravuje vstup do Brna a Pardubíc.

Slovenských zákazníkov by mali prvé prevádzky privítať v druhej polovici roka 2026. „Ak sa naplnia naše očakávania na českom trhu, začneme s vyhľadávaním vhodných priestorov v Bratislave,“ potvrdil Zajcev.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Reťazec v súčasnosti prevádzkuje viac ako 200 pobočiek v šiestich krajinách – v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Luxembursku, Katare a Českej republike. Na Slovensku chce zaujať najmä kombináciou zdravého stravovania a rýchleho občerstvenia, vrátane bezlepkových a vegánskych opcií.

starovek, stredovek, história, rýchle občerstvenie, fast food, fakty, zaujímavosti, vznik rýchleho občerstvenia

Mohlo by ťa zaujímať:

Ako vyzeral fast food v staroveku? Bohatá história rýchleho občerstvenia


Tagy:
REKLAMA
Henrieta Balázsová
Som spravodajská redaktorka EMEFKA a venujem sa aktuálnemu dianiu, spoločenským témam aj virálnym príbehom. Milujem dobrú kávu, knihy a svoje dve mačky.Okrem spravodajstva sa venujem aj umeleckým textom a fascinujú ma emócie, medziľudské vzťahy a veci, ktoré sa nedajú vygoogliť. Písanie pre mňa znamená spôsob, ako dávať svetu zmysel a sprostredkovať čitateľom obsah, ktorý ich zaujme a inšpiruje.
Najčítanejšie
Podobné