Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť 14 nových politických strán

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 100 je v likvidácii.


Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť 14 politických strán. Oznámenie o zbere podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR.

Medzi vznikajúcimi stranami je napríklad Dobrý deň Slovensko, ale aj projekt europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej s názvom Jablko. Vzniknúť chce tiež subjekt Zdravý rozum – kresťanské a konzervatívne hnutie, za ktorým je politický analytik Ján Baránek.

Zber podpisov oznámili aj strany Nevakcinovaní – Sapere aude, Dôchodcovia, Maďarská Regionálna Strana, Sociálni Demokrati Rozvoja Spoločenstva, Hnutie – Stabilita, Libertas, Učitelia napred, Front občianska strana práce, Spájame Občanov Slovenska – SOSK, Kresťansko Socialistická Robotnícka Strana a tiež subjekt Spoločnosť dobro.

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 100 je v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo vnútra stranu zaregistruje.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje