Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Na Slovensku dostalo povolenie na prevádzku až 169 umelých kúpalísk

Píše sa to v aktualizačnej správe o stave prírodných a umelých kúpalísk.


Povolenie na prevádzku malo ku koncu 31. týždňa 169 umelých kúpalísk. Vyhovujúca kvalita vody na kúpanie bola tiež na desiatich prírodných kúpaliskách a 66 prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou. V aktualizačnej správe o stave prírodných a umelých kúpalísk o tom informovali z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Kúpanie sa pre prekročenia medznej hodnoty zdravotne významných mikrobiologických ukazovateľov neodporúča vo vodnej nádrži Stará Myjava, vodnej nádrži Brezová pod Bradlom, Ružín – prítoky a Laborec Humenné. Rovnaké odporúčanie platí aj pre vodnú plochu Gazarka Šaštín-Stráže.

Mohlo by ťa zaujímať:

Stiahol si nohavice a začal onanovať. Obyvatelia bratislavskej bytovky majú strach o svoje deti

Kúpanie tiež nie je možné vo vodnej nádrži Ružiná z dôvodu jej napúšťania a vodnej nádrži Trenčín – Opatová z dôvodu vypustenia vody z nádrže.

Zníženú priehľadnosť pri kontrolách zistili na jazere Krpáčovo, Nová Baňa – Tajch a na Lipovine – Bátovce. „Na lokalitách Lipovina – Bátovce, Nová Baňa – Tajch a Ivanka pri Dunaji nebola dodržaná odporúčaná hodnota pre ukazovateľ farba,“ ozrejmil ÚVZ. Oba ukazovatele patria podľa hygienikov medzi zdravotne nevýznamné ukazovatele a voda je vhodná na kúpanie.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.