Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Na Slovensku majú vyrásť nové nákupné centrá. Pribudne jedno aj v tvojom meste?

Na aké nové nákupné centrá sa môžeme tešiť?


Slováci sa môžu tešiť na nové nákupné centrá. Na Slovensku má vyrásť presne osem nákupných centier. Rozložené budú spravodlivo, pretože nové nákupné príležitosti si ľudia užijú na západe aj východe krajiny, píše portál Plus JEDEN DEŇ.

Poďme sa teda spolu pozrieť na to, v ktorých mestách pribudnú nové nákupné centrá. Je tam aj to tvoje?

Obyvatelia Banskej Bystrice sa môžu o pár mesiacov tešiť na nové nákupné priestory, keďže nové nákupné centrum sa práve buduje vedľa predajne OBI na Zvolenskej ulici. Plánované nákupné centrum s názvom OC Klokan, ktoré bude mať rozlohu približne 7 500 štvorcových metrov podľa plánov developerskej spoločnosti KLM real estate, a. s., má privítať prvých zákazníkov už na jeseň.

„Banskobystričania budú môcť po otvorení nakupovať v desiatich obchodných prevádzkach plus budú môcť využiť služby čerpacej stanice pohonných látok a autoumyvárne,“ priblížil pre portál Interez za spoločnosť KLM BB Radoslav Čačko. Celá výstavba bude stáť okolo 11 miliónov eur.

Shutterstock

Ďalšie nákupné centrum vyrastie v Chorvátskom Grobe. Okrem samotného nákupného centra bude jeho súčasťou aj polyfunkčný objekt, v ktorom budú umiestnené viaceré ambulancie. Okrem toho sa v jednej z budov plánuje otvoriť aj sieť s rýchlym občerstvením pre zákazníkov.

„Účelom stavby a zároveň zámerom investora je vybudovať v danej lokalite objekt s mestskou vybavenosťou obchodu a služieb s príslušnými parkovacími plochami,“ píše podľa kryptomagazin.sk v zámere investor.

Senica, Piešťany i Bytča

Developer plánuje otvoriť nákupné centrum v Senici s rozlohou viac ako 2 200 štvorcových metrov za viac než 3 milióny eur.

Obyvatelia Piešťan sa môžu tešiť na ešte väčšiu nákupnú plochu, keďže v meste vyrastie OC Klokan Piešťany II s celkovou rozlohou 3 700 štvorcových metrov.

Investor plánuje vybudovať retailový park v Bytči na viac než dvojnásobnej ploche s rozlohou 7 666 štvorcových metrov. Investícia do tohto projektu dosiahne približne 10 miliónov eur.

Shutterstock

Podobný projekt sa realizuje aj vo Svidníku, kde bude mať nákupná plocha parku 7 500 štvorcových metrov. Celková výška investície sa odhaduje na 9,2 milióna eur. Nové nákupné centrum pribudne aj v Šali. Obyvateľov priľahlých oblastí poteší aj svojou zelenou strechou.

Aktuálnym projektom, na ktorom pracuje spoločnosť KLM real estate, je výstavba nákupného centra v Pezinku. Investor plánuje vybudovať nákupnú plochu s rozlohou 5 000 štvorcových metrov. Celková suma investície sa odhaduje na 7,5 milióna eur.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.