Na Slovensku máme novú atrakciu. V tomto kostole si môžete sami načapovať pivo!

Žeby v tom bol plán ako pritiahnuť do kostola viac ľudí?

Keď sa povie kostol, väčšina z nás si predstaví nedeľné ranné vstávanie, slušné oblečenie a babky v predných laviciach, ktoré v rukách žmolia ružence. No napadlo by vám na um pivo? Ani nám nie.. Ale, keďže na Slovensku je už naozaj možné čokoľvek, s kostolom sa predsa len to pivo spája.

https://giphy.com/gifs/man-drinker-e6TR9n00dL3JS

Dedina Sklené Teplice sa môže pochváliť veru netradičným kúskom. Hneď pri kostole stojí tabuľa, na ktorej je napísané, že hlad je mrcha brat, ale smäd ešte horší. K tomu je nakreslená šípka, ktorá vedie k okienku, ktorý je súčasťou kostola. Ak by ste v okne čakali tetušky predávať sväté obrázky, ružence či rôzne modlitebné knižky, boli by ste na veľkom omyle. V okne si totižto sami dokážete načapovať pivo, ale aj nealkoholický nápoj. Vedľa výčapu je položený hrnček, do ktorého po načapovaní vložíte peniaze.

Autorom tohto nápadu je miestny farár, Vít Tužinský, ktorý sa inšpiroval zvykmi prvých kresťanov. Chcel do dediny vrátiť tento starý zvyk, aby sa ľudia po omši nerozpŕchli domov, ale aby sa ešte mohli porozprávať a stráviť spolu čas. K tomu malo pomôcť pivo. Aj napriek tomu, že tento nápad mnoho ľudí pochválilo, našli sa aj takí, ktorí si myslia, že niečo také ku kostolu nepatrí.

TV Markíza

Nuž, zdá sa, že pivo veriacim naozaj chutí, pretože hrnček s mincami sa zapĺňa. Kňaz však prezradil, že vandalov zatiaľ neláka. Ak by ste si teda chceli pochutnať na pive ,,z kostola“, neváhajte a túto dedinku navštívte. Tak, keď ti bude nabudúce babka dohovárať, že nechodíš do kostola, povedz jej, že by si aj chodil, lenže Sklené Teplice sú dosť ďaleko.

Zdroj: tvnoviny.sk
Titulná fotka: TV Markíza

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
9 spôsobov, ako vykľučkovať z nepríjemných rozhovorov na rodinných oslavách

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME