Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Na Slovensku otvorili novú revolučnú predajňu. Potraviny tu nakúpiš kedykoľvek

Nočné nakupovanie sa stáva realitou.


Ešte začiatkom roka sme ťa informovali o príchode tohto prelomového nakupovania. Teraz sa koncept stáva realitou, na Slovensku sa otvorila nová revolučná predajňa, informujú Aktuality. Nakúpiš tu kedykoľvek, v prevádzke je 7 dní v týždni a 24 hodín denne.

Obchody nebudú fungovať úplne samostatne. Počas dňa tam bude pár hodín personál, zvyšok dňa bude fungovať predajňa automaticky. COOP Jednota tvrdí, že na Slovensku chce takýchto predajní otvoriť viacero.

Prvá automatizovaná predajňa odštartovala v obci Šalgočka v okrese Galanta. Samotná prevádzka fungovala ako predajňa viac ako 40 rokov, no vzhľadom na veľké náklady ju museli zavrieť. Vďaka novému konceptu mohla opäť ožiť.

potraviny na slovensku zlacneli

Mohlo by ťa zaujímať:

Tieto potraviny na Slovensku výrazne zlacneli. Iné zas čaká poriadne zdražovanie (PREHĽAD)

Otvorené nonstop

Po novom je predajňa otvorená nonstop, pričom personál sa v nej nachádza šesť hodín denne počas pracovného týždňa, v sobotu to je iba od 6.00 do 11.00. Samozrejme, personál je stále potrebný na úkony, ako sú napríklad dokladanie tovaru či upratovanie.

nová revolučná predajňa
COOP Jednota

„Na predajnej ploche necelých 150 m² ponúkame zákazníkom okrem tradičného sortimentu aj miestne a regionálne produkty. Dôležité je, aby sa zákazník zaregistroval priamo v predajni, dostane vernostnú kartu a môže nakupovať kedykoľvek,“ vysvetľuje podpredsedníčka predstavenstva COOP Jednota Galanta Júlia Ančinová.

obchod spúšťa novinku v nakupovaní

Mohlo by ťa zaujímať:

Obľúbený obchod Slovákov spúšťa novinku v nakupovaní. Takáto bude budúcnosť

Vstup iba pre dospelé osoby

Do predajne sa dostanú len osoby staršie ako 18 rokov. Systém funguje na vernostnej kartičke, ktorá umožní vstup do prevádzky. Všetko bude prebiehať cez aplikáciu, do ktorej sa zákazník prihlási a následne si vygeneruje QR kód, vďaka ktorému sa do predajne dostane. Následne už len zostáva nakupovať jednotlivé tovary.

nová revolučná predajňa
COOP Jednota

V predajni sa bude dať zaplatiť iba bezhotovostne. Dostaneš sa z nej tak, že opäť použiješ na otvorenie dverí QR kód. Postupom času by malo takýchto prevádzok pribudnúť viac. Výhodou je aj to, že sortiment bude vždy rovnaký, nezáleží na tom, či je tam personál alebo nie.

O bezpečnosť v predajni sa postarajú rôzne moderné kamerové systémy, ale zároveň aj umelá inteligencia. V susednom Česku prevádzkuje COOP už 40 predajní s takýmto konceptom. Podobné obchody fungujú aj v Poľsku, kde ich zas prevádzkuje Žabka.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.