Na Slovensku sa vyrába najdrsnejší školský autobus sveta. S ním žiadne výhovorky neplatia!

Torsus Praetorian zvládne doslova vojnové podmienky.

Zdroj: shutterstock

Väčšina z nás vyrastala v podmienkach, keď bola najbližšia škola vzdialená len niekoľko ulíc. Podaktorí museli dochádzať do inej obce, čo sa vždy dalo jednoducho zvládnuť pomocou hromadnej dopravy alebo auta rodičov.

V niektorých štátoch je situácia oveľa zložitejšia a žiakom cestu do školy môže skomplikovať všeličo. Nebezpečné môžu byť prírodné prekážky či hrozba násilia. Našťastie, existuje školský autobus Torsus, ktorý sa týmto hrozbám smeje do tváre – a vyrába sa na Slovensku.

Posted by Automotiveblogz on Sunday, November 8, 2020

Pozornosť celého motoristického sveta si spoločnosť Torsus získala vďaka svojmu najnovšiemu výrobku – školskému autobusu, ktorý je prispôsobený práci v najnáročnejších podmienkach. Torsus Praetorian School Bus je upravený model série Torsus Praetorian.

Meno Praetorian odkazuje na starorímske elitné jednotky, ktorých úlohou bola ochrana najvyšších predstaviteľov impéria. Rovnako ako antickí tvrďasi, aj táto korytnačka na kolesách odolá takmer akémukoľvek nebezpečenstvu a poradí si v nepriaznivých podmienkach.

Posted by Automotiveblogz on Sunday, November 8, 2020

Toto je skutočný Čarovný školský autobus, s ktorým neexistuje žiadna výhovorka v štýle „napadalo meter snehu, nevedel som sa dostať do školy!“ Vďaka svojmu vysoko umiestnenému podvozku autobus nemá problém prekonať zvislé prekážky vysoké 34 centimetrov a vodu hlbokú 90 centimetrov.

Silnému stroju dodáva šťavu 6,9-litrový dieselový štvorvalec s výkonom 240 konských síl. Samozrejmosťou je pohon na všetky štyri kolesá. Sedadlá sú pokryté špeciálnou polymérovou vrstvou, vďaka ktorej ich len tak hocičo nepoškodí. Praetorian School Bus je určený pre prepravu 35 detí + učiteľa + šoféra.

Создан школьный автобус постапокалипсиса https://bit.ly/3jiykTGВесьма необычное транспортное средство представила чешская компания Torsus.

Posted by Quto.ru on Friday, October 23, 2020

Väčšina parametrov vozidla sa dá pri zostavovaní objednávky prispôsobiť. Kvôli tomu sa aj štandardná cena začínajúca na 153-tisíc eur môže meniť. Medzinárodná spoločnosť Torsus má ukrajinské korene, jej distribučná kancelária sa nachádza v Prahe, vývoj prebieha v Bratislave a montážna dielňa na autobusy sídli v slovenskej obci Horné Srnie.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
16
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 dobre mienených, no absurdných rád od rodičov a rodiny, ktoré sú totálne mimo reality


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME