Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 22.2.2024
sk
Etela
cz
Petr

 Na Slovensku výrazne ubúda firiem s čínskymi vlastníkmi

Kým v roku 2019 vlastnili čínski podnikatelia na Slovensku spoločnosti s objemom základného imania vo výške 32 mil. eur, v súčasnosti je to 13,3 mil. eur.


Počet slovenských firiem s čínskym vlastníkom ako aj objem čínskeho kapitálu upísaného v základnom imaní u nás klesá. Podľa dát spoločnosti Dun & Bradstreet na Slovensku aktuálne podniká 317 firiem s čínskym vlastníkom v pozadí, pred troma rokmi ich bolo o vyše 60 percent viac. Aktuálne sa tak u nás nachádza historicky najmenej spoločností s čínskym vlastníkom.

„Pokles v počte firiem je výrazný. V minulom roku sme u nás evidovali 386 čínskych spoločností, v roku 2019 dokonca 527. V našich dátach vidíme, že v poslednom období došlo k zániku viacerých dcérskych firiem čínskych majiteľov, ktoré boli vymazané z obchodného registra. Zároveň tým došlo aj k rapídnemu poklesu objemu kapitálu,“ uviedla analytička Dun & Bradstreet Petra Štěpánová.

Shutterstock

Kým v roku 2019 vlastnili čínski podnikatelia na Slovensku spoločnosti s objemom základného imania vo výške 32 mil. eur, v súčasnosti je to 13,3 mil. eur. Najviac firiem s čínskym vlastníkom pôsobí v Bratislavskom kraji (183). Drvivá väčšina z nich sa pohybuje v kategórii obratu do jedného milióna eur s počtom maximálne dvoch zamestnancov. Najčastejšie podnikajú v oblasti veľkoobchodu a maloobchodu, opráv a údržby motorových vozidiel.

Dun & Bradstreet pôsobí v oblasti poskytovania dát a analytických riešení.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.