Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Na Slovensku zadržali obchodníkov, ktorí predávali cez internet fejky známych značiek

V prípade dokázania viny im hrozí jeden až päť rokov väzenia.


Na východnom Slovensku zadržali obchodníkov s textilom, ktorí predávali cez internet napodobeniny známych módnych značiek.

V rámci akcie s krycím názvom Barón príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zadržali štyri osoby, ktoré skladovali v rodinnom dome tovar v hodnote viac ako 133-tisíc eur. Jednotlivé modely predvádzali na sociálnej sieti a kupujúcim ich zasielali kuriérskou službou.

Kriminalisti v rámci akcie urobili domovú prehliadku a ďalšie prehliadky nebytových priestorov. Zaistili veľké množstvo oblečenia, obuvi a módnych doplnkov svetoznámych značiek, ako je Louis Vuitton, Chanel, Versace, Dolce & Gabbana, Dior, Phillip Plein, LIU JO a ďalších, ktoré vykazujú známky porušovania duševného vlastníctva.

Štyria zadržaní sú už trestne stíhaní za porušovanie práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu, spáchaného formou spolupáchateľstva. V prípade dokázania viny im hrozí jeden až päť rokov väzenia.

napodobenina, falzifikát, fejk, Slovensko, Kriminálny úrad
Finančná správa SR

Finančná správa zaistenie tovaru oznámila aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí rozhodnú o ďalšom postupe. „Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru, alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

napodobenina, falzifikát, fejk, Slovensko, Kriminálny úrad
Finančná správa SR

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje