Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

O tom, že v súčasnej dobe zažívajú rozmach najrôznejšie a najbizarnejšie konšpiračné teórie, nemá zmysel diskutovať. Konšpirátori nás zakaždým vyvedú z omylu, keď si myslíme, že sa v bizarnosti a šialenosti už nedá zájsť ďalej. Nedávno sa vynorila ďalšia podivná teória, o ktorej priniesol správu aj portál LADbible.

Aká podivná vlastne je? Povedzme, že obsahuje cestovanie v čase a Elona Muska. Už to samo osebe znie dosť, ehm, pochybne. Vynálezca, inžinier a šéf TeslyElon Musk patrí k najbohatším mužom planéty. Okrem svojho veľkého talentu a schopnostiam sa stal známym aj pre rôzne kontroverzné výroky a názory.

Cestovateľ v čase?

V každom prípade ale ide o výraznú osobnosť, ktorá vďaka svojmu bohatstvu a vplyvu púta pozornosť. Konšpirátori ale prišli s „odhalením“, že Elon Musk je v skutočnosti cestovateľ v čase. Niektorí ľudia ho totiž stotožňujú s kanadským pilotom Raymondom Collishawom, ktorý sa narodil v roku 1893.

Táto teória sa na internete objavila už v roku 2017 a hoci sa ti právom môže zdať obskúrna, postupne nabrala na popularite. Používateľ RationalEtienne s touto teóriou oboznámil aj samotného Muska. Na jeden z jeho tweetov odpovedal: „Prečo si bol v roku 1914 v Kanade, prečo si sa volal Raymond Collishaw a prečo si pracoval ako bojový pilot?“

V komentári bola pripojená fotka Muska a pilota Collishawa. A ako môžeš tipovať, príspevok sa stal virálnym. „Paráda! Neveril som na cestovanie v čase, ale teraz…, napísal jeden z užívateľov. Ľudia si všimli, že Musk a Collishaw sa podobajú, dokonca majú aj veľmi podobné oči. No a nebol by to Elon Musk, ak by na tento tweet nezareagoval s humorom jemu vlastným.

„V skutočnosti som 3-tisíc rokov starý upír,“ napísal s tým, že počas storočí vystriedal niekoľko falošných identít. Ktovie, či tejto teórii niekto naozaj verí, ale ani by sme sa nečudovali. Ľudia už totiž dokázali skočiť na oveľa väčšia hlúposti (na túto tému sme ti priniesli aj dva články, prvý nájdeš tu, druhý tu). V historických záznamoch sa môžeme dočítať, že Collishaw patril k úspešným bojovým pilotom počas prvej svetovej vojny. V roku 1943 z letectva odišiel a v roku 1975 zomrel. Mal 82 rokov.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.