Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Popcorn. Po našom pukance. Kto by ich nemiloval, všakže? Pukanie v mikrovlnke, predpovedajúce, že už o pár minút sa ti na jazyku rozleje maslová príchuť s kvantom soli.

Už len pri čítaní týchto riadkov sa ti zbiehajú slinky, myslíš na to nebíčko v papuľke… aké by to bolo parádne, keby tohto kukuricového potešenia bola plná pláž. Počkať… pláž?! Áno, pláž!

Dobre, možno to nie je tak celkom popcorn a možno by si si v snahe o jeho konzumáciu vylámal zuby. Možno to sú v skutočnosti koraly, ktoré svojim vzhľadom túto slanú pochutinu len pripomínajú. No a čo. Povedzme si úprimne, aj keby to boli len obyčajné šutre. Toto je najbližšie, ako sa k pláži plnej pukancov dostaneme.

https://www.instagram.com/p/BkgazOFnMx0/?utm_source=ig_embed

Takouto fascinujúcou anomáliou sa môže pýšiť jeden z Kanárskych ostrovov, konkrétne ostrov Fuerteventura. Na severe ostrova leží mestečko Corralejo, ktoré by ste pri návšteve tejto destinácie rozhodne nemali vynechať.

Minimálne určite nie vtedy, ak vaše srdiečko prahne po nádherných instagramových fotografiách, ktoré budú obohatené aj o edukačný prvok. Predsa len, človek je tvor zvedavý, a keď vidí pláž plnú bielych tvrdých hrčiek, jeho myseľ sa neubráni otázkam.

https://www.reddit.com/r/pics/comments/96wgfy/first_visit_to_fuerteventura_found_this_beach_ten/

Ako tento zvláštny jav vlastne vzniká? Už v predošlých odstavcoch sme naznačili, že ide o biely koral, ktorý more vyplavilo na breh. Koral následne prišiel do kontaktu s pieskom a sopečným prachom a vzájomným trením nadobudol tvar rozkvitnutej kukurice (nebudeme sa baviť o tom, že tento terminus technikus je absolútny nonsens a popcorn nie je rozkvitnutá kukurica, dobre?).

https://sivator.com/41422-popkornovyy-plyazh-na-kanarskih-ostrovah-11-foto.html

Naozaj však musíme uznať, že je to prinajmenšom zaujímavý pohľad.

[poll id=“42″]

Zdroj: metro.co.uk
Titulná fotka: instagram.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.