Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 3.12.2022
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Občas sa stane, že sa niekto objaví na ulici v tričku s nápisom v jazyku, ktorému nerozumie. Nevidí na ňom nič zlé, avšak tí, čo jazyk ovládajú, vedia, že ide o niečo veľmi nevhodné a skvelo sa na ňom bavia. O podobnom incidente, tentoraz zo sveta hračiek, píše portál Taiwan News.

V taiwanských hračkárstvach sa objavila novinka – kaktus s vypúlenými očami, ktorý púšťa hudbu a tancuje pri tom. Vyzerá to ako fajn sranda. Čo však túto hračku robí ozaj výnimočnou, je jedna skladba, ktorá v repertoári 120 piesní nesie číslo dva. Song, použitý aj v reklame, nie je pre fanúšikov memes ničím novým…

Je ti tá pesnička nejaká známa?

Počuť poľskú skladbu v čínskej reklame asi nie je dosť bežné, toto však nie je obyčajná pesnička. Song zvaný Cypis – Gdzie jest biały węgorz? sa stal celosvetovo známy vďaka meme videu, v ktorom ho sprevádza tancujúca krava v nízkom rozlíšení.

Je dosť možné, že výrobca sa domnieval, že pesničku bude môcť použiť bez povolenia tak, aby si to nikto nevšimol. Veď Poľsko je na druhom konci sveta. Koľko Poliakov má prehľad o taiwanských hračkách? Nuž, svet je dnes veľmi malý a kaktusík neunikol pozornosti médií.

Poliaci na Taiwane

Ako sa ukázalo, nejakí tí Poliaci na Taiwane predsa len sú! Hračku v obchode v objavila poľská pani žijúca v Taichungu, ktorú pochopiteľne šokoval nielen jazyk piesne, ale aj jej obsah. O svojom zážitku porozprávala kamarátke Ele Sobczak z Taipei, ktorá sa obrátila na redakciu Taiwan News.

Track od poľského rapera Cypisa bol nahraný v roku 2015. Hlavnou témou textu (veľmi nevhodného pre deti) je boj so závislosťou od kokaínu. Hovorí o zlých tripoch, nedostatku peňazí a pokuse o samovraždu. Nechýbajú, samozrejme, obľúbené poľské vulgarizmy, ktoré všetci tak milujeme.

Ak by sa niekto náhodou cítil pohoršený, nech nezabúda, že na Taiwane zrejme nie je veľa detí, ktoré by hovorili po poľsky. Pre taiwanské decko ide len o chytľavú melódiu a to, že slovám nerozumie, ho nemusí absolútne zaujímať. Veď koľko úplne vulgárnych a nevhodných songov sme si užívali ako deti bez toho, aby sme tušili, o čom vlastne sú?

Zdroj: taiwannews.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť