Na Taiwane predávajú detskú hračku, ktorá spieva vulgárnu poľskú skladbu známu z meme

„Tylko jedno w głowie mam.“

Zdroj: Shutterstock

Občas sa stane, že sa niekto objaví na ulici v tričku s nápisom v jazyku, ktorému nerozumie. Nevidí na ňom nič zlé, avšak tí, čo jazyk ovládajú, vedia, že ide o niečo veľmi nevhodné a skvelo sa na ňom bavia. O podobnom incidente, tentoraz zo sveta hračiek, píše portál Taiwan News.

V taiwanských hračkárstvach sa objavila novinka – kaktus s vypúlenými očami, ktorý púšťa hudbu a tancuje pri tom. Vyzerá to ako fajn sranda. Čo však túto hračku robí ozaj výnimočnou, je jedna skladba, ktorá v repertoári 120 piesní nesie číslo dva. Song, použitý aj v reklame, nie je pre fanúšikov memes ničím novým…

Je ti tá pesnička nejaká známa?

Počuť poľskú skladbu v čínskej reklame asi nie je dosť bežné, toto však nie je obyčajná pesnička. Song zvaný Cypis – Gdzie jest biały węgorz? sa stal celosvetovo známy vďaka meme videu, v ktorom ho sprevádza tancujúca krava v nízkom rozlíšení.

Je dosť možné, že výrobca sa domnieval, že pesničku bude môcť použiť bez povolenia tak, aby si to nikto nevšimol. Veď Poľsko je na druhom konci sveta. Koľko Poliakov má prehľad o taiwanských hračkách? Nuž, svet je dnes veľmi malý a kaktusík neunikol pozornosti médií.

Poliaci na Taiwane

Ako sa ukázalo, nejakí tí Poliaci na Taiwane predsa len sú! Hračku v obchode v objavila poľská pani žijúca v Taichungu, ktorú pochopiteľne šokoval nielen jazyk piesne, ale aj jej obsah. O svojom zážitku porozprávala kamarátke Ele Sobczak z Taipei, ktorá sa obrátila na redakciu Taiwan News.

Track od poľského rapera Cypisa bol nahraný v roku 2015. Hlavnou témou textu (veľmi nevhodného pre deti) je boj so závislosťou od kokaínu. Hovorí o zlých tripoch, nedostatku peňazí a pokuse o samovraždu. Nechýbajú, samozrejme, obľúbené poľské vulgarizmy, ktoré všetci tak milujeme.

Ak by sa niekto náhodou cítil pohoršený, nech nezabúda, že na Taiwane zrejme nie je veľa detí, ktoré by hovorili po poľsky. Pre taiwanské decko ide len o chytľavú melódiu a to, že slovám nerozumie, ho nemusí absolútne zaujímať. Veď koľko úplne vulgárnych a nevhodných songov sme si užívali ako deti bez toho, aby sme tušili, o čom vlastne sú?

Zdroj: taiwannews.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 nevhodných správ, ktoré ľudia omylom poslali svojmu šéfovi


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME