Na tieto detaily by si si mal dávať pozor pri uverejňovaní fotiek na sociálnych sieťach

Nikdy netušíš, akých šikovných stalkerov môžeš mať.

Zdroj: Breno Assis, Unsplash

Momentálne je veľmi jednoduché zistiť si rôzne detaily o mnohých osobách iba s použitím sociálnych sietí. Vzhľadom na to, že sa ľudia čoraz viac delia o detaily zo svojich životov, je takmer prirodzené, že o nich vieme, kde sú, čo robia, čo jedli a podobne.

Každá minca má dve strany, rovnako aj život na sociálnych sieťach má svoju odvrátenú stranu. Portál The Sun preto upozorňuje na nástrahy, ktoré sú s prispievaním na sociálne siete spojené.

Aj nevinná fotka na Instagrame ti môže spôsobiť neželané problémy

V prípade, že si sa nechal pohltiť seriálom You, určite vieš, o čom je reč. Hlavný hrdina seriálu sleduje svoje obete na sociálnych sieťach a je skvelou ukážkou toho, ako vyzerá šikovný stalker. Rozhodne to nie je úplne odtrhnuté od reality, keďže naozaj stačí trocha nepozornosti a už o tebe vedia ľudia viac, ako by si možno chcel.

Možno ešte lepším prípadom, ktorý ťa prinúti zamyslieť sa, je dokument Don’t F**k With Cats: Hunting an Internet Killer, v ktorom sa podarilo bežným používateľom internetu vystopovať vraha.

Takéto filmy a seriály určite nevznikajú len tak, sú skrátka inšpirované skutočným príbehom, realitou samotnou. Aj preto by si pri prispievaní na sociálne siete mal myslieť na pravidlá, ktoré ťa môžu udržať vo väčšom bezpečí. Nemusíš byť pritom nejaký influencer, nikdy nevieš, kto sa medzi tvojimi sledovateľmi na sociálnych sieťach skrýva.

Penn Badgley You Netflix GIF by YOU - Find & Share on GIPHY

Tieto malé detaily môžu o tebe odhaliť veľa informácií

Vďaka šikovným Google mapám sa môžeš momentálne prechádzať po uliciach v rôznych kútoch sveta. Stačí, že pridáš fotku, kde bude v pozadí tvoj dom a niekto môže mať za pár minút tvoju adresu. Ak ešte označíš svoju polohu, bude to mať tvoj stalker jednoduchšie.

Dokážu ťa prezradiť pre teba možno úplne triviálne veci, ako napríklad kľučky, dizajn semaforov, zásuvky alebo tunajší obchod, ktorý je v tvojom pozadí.

NESA by Makers, Unsplash

Preto by si si mal dávať pozor, nefotiť sa príliš často v okolí svojho domu, a ak aj áno, dať si pozor, či nie sú v pozadí detaily, ako napríklad číslo tvojho domu, názov ulice alebo podobne. Stačí sa pozrieť na mnohých youtuberov, ktorí si dávajú veľký pozor na to, aby nepridávali fotky a videá z okolia svojho domu s dôrazom na to, aby neboli vystopovateľní.

Okrem toho obsahujú veľa informácií napríklad aj tvoje fotografie. Každá fotka si nesie informácie o tom, kde bola vytvorená, v akom čase a dátume.

Odstrašujúcim príkladom, že si treba dávať na takéto detaily pozor, je aj prípad, ktorý na vlastnej koži zažila japonská pop hviezda Ena Matsuoka. Jej fanúšik vystopoval, kde býva, iba vďaka odrazom v očiach na jej zverejnených fotkách. Fanúšik vtrhol do jej príbytku a sexuálne ju napadol.

Zdroj: thesun

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
37
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Rodičia sa podelili o najbizarnejšie otázky, aké sa ich kedy deti opýtali

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME