Na tieto veci sa musí pripraviť každý, kto sa rozhodne bývať s chalanmi

Zdvihnutá doska je podľa nich základný stav každej toalety.

Zdroj: JESHOOTS.COM / Unsplash

Len málokto je na tom tak dobre, že si môže dovoliť už počas výšky bývanie osamote. Rovnako to býva aj po výške, keď sa potrebuješ stabilizovať a nedávať polku výplaty na nájom (hlavne v Bratislave). Preto väčšina ľudí vo veku 20-30 rokov býva s nejakými tými spolubývajúcimi.

Občas sa stane, že sa vyskladáte do nevšednej skupinky, kde ste zmiešaní chalani aj baby. Na tom nie je nič zlé, každé pohlavie dokáže do spoločnej domácnosti priniesť niečo iné. V prípade, že si žena a čaká ťa bývanie s chalanmi, tak by si sa mala pripraviť na niekoľko týchto vecí.

Muži sú občas dosť nelogickí

Niekoľkoročné bývanie s chalanmi ma naučilo, že už keď si myslíte, že vás nič neprekvapí, tak určite ešte niečo príde. Muži rozmýšľajú trochu inak ako ženy.

Keď sa spojí ich lenivosť s touto vlastnosťou, tak prídete na to, že nie sú schopní logicky na seba hrnce naskladať podľa veľkosti. Alebo, že nie je jednoduchšie chladené mäso vybrať z toho trikrát väčšieho plastového obalu, zabaliť ho do potravinárskej fólie a dať ho zamraziť tak. Nie, to by bolo asi o 3 minúty roboty navyše.

Tom Hardy This Is A Glorous Day GIF - Find & Share on GIPHY

Pravdepodobne ich budeš učiť pre teba základné veci

Je vysoká pravdepodobnosť, že práve ty budeš ten článok bytu, ktorý bude vyhadzovať rolky od toaletného papiera. Alebo, že nebudú akceptovať, že doska na toalete má byť dole. Okrem toho, ak chalani dovtedy poriadne neprali, tak budeš minimálne trikrát prednášať o tom, ako triediť bielizeň a kam ide aviváž. Žehlenie pre nich býva tiež celkom záhadná činnosť.

stevepb, pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/práčka-bielizeň-bubnové-sušičky-2668472/)

Ak chcete mať kvety, budeš sa o ne starať ty

Každý byt vyzerá lepšie, keď sa to v ňom zazelená, vďaka rastlinám, samozrejme. Ak ich však budeš chcieť mať v byte, daj zvyšku osadenstva poriadne najavo, že sa o ne budeš starať ty. Mohlo by sa stať, že chalani budú príliš hyperaktívni, a potom budete kvety polievať trikrát do dňa, lebo neviete, či ich už niekto polial. V tom horšom prípade ich nechajú uschnúť.

Designecologist, pexels (https://www.pexels.com/photo/photo-of-plants-on-the-table-1005058/)

Dokážu upratovať, len im musíš ukázať ako

Väčšinou, keď poviem, že bývam s dvoma chalanmi, tak každého chytí hrôza. Neviem síce, ako to vyzerá na iných bytoch, ale u nás, keď sa povie, že je bordel, tak sú asi dva taniere v dreze. Stačí si nastaviť systém – jeden bude umývať kúpeľňu, druhý kuchyňu a tretí obývačku. Ak to nerobia poriadne, tak im to musíš vysvetliť a ukázať, ako na to. 

Cleaning Drill GIF - Find & Share on GIPHY

V chladničke budeš mať miesto

Väčšinou. Najčastejšia vec, ktorá sa tam bude nachádzať, bude určite pivo. Väčšina mužov si nezvykne variť, jedia zvyčajne v práci a vonku, doma si dajú len nejakú maličkosť.

Preto budeš mať ty ako žena pod palcom dve poličky namiesto jednej a im to nebude vôbec prekážať. Ak sa tak náhodou nestane, tak na tej poličke bude pravdepodobne pivo alebo obrovský hrniec, lebo zas raz, tá ich logika. 

nrd, Unsplash

Vedia byť super parťáci

Určite by si nešla bývať s chalanmi, ak by si potrebovala mať okolo seba vždy ženy. Muži sú racionálnejší a vedia žene vo viacerých veciach pomôcť. Okrem toho, že máš vždy po ruke niekoho, kto ti podá niečo z vyššej poličky alebo otvorí zaváraninový pohár, tak ti vedia aj poradiť.

Napríklad ako zbaliť chlapca, ktorý sa ti už dlho páči. Keď budete vonku, tak ťa budú zoznamovať s inými chalanmi a jasne im vysvetlia, že spolu nič nemáte, iba zdieľate spoločný priestor. V inom prípade, keď ťa bude obťažovať nejaký „slizák“, tak ťa ochránia.

Helena Lopes, Unsplash

Niektoré miesta v byte budú vyzerať odporne

Odporúčam vybrať si na umývanie radšej kuchyňu ako kúpeľňu a toaletu. Nech si tie nechutné chlpy a ocikaný záchod umývajú oni. Rovnako sa musíš pripraviť, že keď umyješ umývadlo a bude sa lesknúť, tak sa určite niektorý z nich rozhodne ísť oholiť svoje tri chlpy na brade, z ktorých bude neskutočný bordel práve na tom umývadle.

Gabor Monori, Unsplash

Musíš sa obrniť voči rôznym vtipom

My máme na byte už zaužívaný tak absurdný a pre niekoho možno až nepríjemný interný humor, že by ho niekto len ťažko pochopil. Feministky by ma asi okamžite upálili. Muži sú zvyknutí do seba poriadne rýpať a ísť až za hranice, ktoré žena niekedy nemusí ľahko zvládať.

Budeš sa musieť buď obrniť, alebo im jednoducho vysvetliť, kde sú hranice. Ak tebou mlátia hormóny počas menštruácie, tiež je dobré oznámiť im, že teraz takéto vtípky obmedzujeme.

Matheus Ferrero, Unsplash

Rozosmejú ťa vždy, keď treba

A ak práve nie, tak je to škoda. Akonáhle však chalani vidia, že nemáš svoj deň, prídeš domov s plačom, lebo sa s tebou rozišiel frajer, vedia akceptovať, že sa o tom nechceš baviť. Vždy však nájdu spôsob, ako ti vyčariť úsmev na tvári, aj napriek tomu, že sa po nej momentálne hrnú slzy.

Proud Emma Stone GIF - Find & Share on GIPHY

Bývanie s chalanmi má určite svoje výhody aj nevýhody. Každý jeden muž sa od seba líši. Niektorí radi varia, iní dokážu bez problémov prať a ďalší sú zas milovníci rastlín. Nechceme ich rozhodne hádzať do jedného vreca. V takejto spoločnej domácnosti sa budete musieť určite učiť všetci spolunažívať, no ak budete tolerantní, a ste ochotní vzájomne sa rešpektovať, pôjde to.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Jedlá, ktoré (väčšinou) nie sú na jedálnom lístku a mnohí ich zbožňujeme

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME