Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Na TikToku sa šíri nebezpečný trend influencerov. Odborníci upozorňujú, že môže mať fatálny dopad na zdravie

TikTok ovládol opäť nový trend.


Na sociálnej sieti TikTok sa začal šíriť trend, ktorý môže mať veľmi negatívny dopad na zdravie. Ide o novinku známu ako #WaterTok a „What I eat in a day“ (Čo som za deň zjedol), ku ktorej sa začali ozývať aj odborníci. Influenceri pridávajú na sociálnu sieť v podobe krátkych videí to, čo za deň zjedli, kde na konci sledujúcich informujú o dennom počte skonzumovaných kalórií, uvádza Independent.

Problémom je to, že influenceri neuverejňujú klasické kalorické jedlá, ale „recepty“, kde pijú celý deň iba vodu s ochutenými sirupmi na chudnutie. Odborníčka z charitatívnej organizácie Beat Martha Williams tvrdí, že tieto trendy sú skutočne nebezpečné, pretože môžu viesť k poruchám príjmu potravy.

Medzi najznámejšie „recepty z vody“ patrí voda s príchuťou narodeninovej torty či príchuť Piňa Colada. Na jej výrobu tvorcovia používajú práškové dochucovadlá či sirupy známych značiek, ako Skittles a Skinny Mixes. Videá majú milióny zhliadnutí.

Pasca

Podľa Williamsovej sú poruchy príjmu potravy závažné ochorenia. Sledujúci môžu mať dojem, že „to, čo funguje u influencera, môže fungovať aj u mňa“. V skutočnosti tým však môže telo trpieť a takýto druh diéty „na vode“ môže mať fatálne následky. „Každý človek je iný, ľudia potrebujú rôznu úroveň výživy, aby udržali svoje telo v chode. A jedlo nemôžete nahradiť vodou,“ citujú ju anglické noviny.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje