Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Na trhu je nebezpečná panvica, poukázal na ňu Úrad verejného zdravotníctva SR. Používaš ju aj ty?

Radia ju nekupovať a nepoužívať.


Na trhu sa nachádza ďalší nebezpečný výrobok. Po rizikových potravinách, nebezpečnej hračke a vadnej nabíjačke tu máme ďalší zdraviu nebezpečný výrobok. Teraz je to nebezpečná nerezová panvica, ktorá bola vyrobená v Číne, poukázal na ňu Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Presnejšie ide o panvicu „YOYOSO Frying pan“ z obľúbeného čínskeho fast fashion obchodu YOYOSO, ktorý v nedávnej dobe prišiel na Slovensko.

„Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky dostal na základe vykonaných kontrol na trhu v SR úradmi verejného zdravotníctva oznámenie o nevyhovujúcom výrobku s názvom YOYOSO Frying pan, EAN kód 2303700600685,“ informoval odbor komunikácie ÚVZ SR.

Ukázalo sa, že ide o nebezpečný produkt

Testovanie prebehlo pod záštitou Národného referenčného laboratória pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva, ktorý sa nachádza v Poprade.

„Testovaný výrobok nespĺňa požiadavky čl. 3 nariadenia EP a Rady č. 1935/2004 o materiáloch a predmetoch určených na kontakt s potravinami a výnosu Ministerstva pôdohospodárstva SR a Ministerstva zdravotníctva SR č. 1799/2003-100, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu SR upravujúca materiály a predmety určené na styk s potravinami v znení neskorších predpisov,“ priblížil ÚVZ.

Viac fotiek nájdeš v galérii

Ilustračná fotografia | Autor: ÚVZ SR

Dôvodom nebezpečenstva je zmena vzhľadu panvice po testovaní. Po umytí sa zotieral aj povrch.

„Výrazne zmenila vzhľad pri výluhu v potravinovom simulátore 3 % kyseliny octovej, povrch vzorky zosvetlil a boli na ňom viditeľné mapy. Ďalej nastala zmena vzhľadu bielej gázy po zotretí vnútorného povrchu výrobku pred prvým umytím vzorky so saponátom a teplou vodou a taktiež po prvom umytí vzorky so saponátom a teplou vodou,“ ozrejmil ÚVZ.

Úrady už pracujú na tom, aby bol výrobok stiahnutý z nášho trhu a zároveň zaradený do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF. Úrad verejného zdravotníctva zároveň ľuďom odporúča, aby sa kúpe tohto produktu vyhli. Ak je už nebezpečná panvica súčasťou tvojej domácnosti, tak by si ju nemal používať a radšej ju vrátiť do predajne.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.